Мeгвајер верује да Енглеска може да освоји СП
ДОХА – Енглески фудбалски репрезентативац Хари Мeгвајер изјавио је да стварно верује да његов тим може да освоји Светско првенство у Катару, преносе британски медији.
Енглеска ће у суботу у четвртфиналу СП играти против Француске.
„Горди Албион” је пре четири године на СП у Русији у полуфиналу после пенала елиминисана од Хрватске, а на крају је освојила четврто место.
Мeгвајер сматра да је дошло време да Енглеска освоји светску титулу.
„Мислим да је то једина ствар за коју бих рекао да се овај тим разликује од оног из 2018. Стварно верујемо да је то могуће”, рекао је Мeгвајер за Би-Би-Си.
Он је истакао да је ова селекција енглеских фудбалера добила победнички менталитет.
„Уверени смо да можемо да освојимо турнир у Катару, то је позитивна промена у нашем менталитету. Наравно, знамо колико ће то да буде тешко. Мислим да постоји пет, шест тимова са истим уверењем, а 2018. ми нисмо били такви”, навео је фудбалер Манчестер јунајтеда, пише Танјуг.
Мeгвајер се ове сезоне налази на мети критика навијача Манчестер јунајтеда и енглеске репрезентације.
„Искрено, не пратим превише друштвене мреже. Можда моја породица чита више од мене. Причам им да се склоне од друштвених мрежа, иако је то навика већине људи. Читам понешто, али имам 29 година, капитен сам Манчестер јунајтеда и одиграо сам 52 меча за енглеску репрезентацију. Ако се осврнем на своју каријеру, онда живим свој сан. Радим оно што сам одувек желео”, додао је фудбалер Манчестер јунајтеда.
Он је истакао да у наставку каријере жели да осваја трофеје.
„Прошла сезона ми је била изузетно тешка, нисам добро играо као у претходних пет. Мислим да само Лионел Меси и Кристијано Роналдо нису имали пад током каријере”, закључио је Мeгвајер.
Подели ову вест





Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.