Луис де ла Фуенте мења Луиса Енрикеа на месту селектора Шпаније
МАДРИД- Спортски директор Фудбалског савеза Шпаније (РФЕФ) Хозе Франциско Молина, предложио је данас да Луис де ла Фуенте буде нови селектор националног тима, пошто је Луис Енрике поднео оставку, саопштено је данас из РФЕФ-а.
Луис Енрике раније данас поднео је оставку после елиминације Шпаније од Марока у осмини финала Светског првенства у Катару.
„Молина је пренео председнику Савеза Луису Рубијалесу да досадашњи селектор младе репрезентације Шпаније предводи А тим у наредном периоду.
Овај предлог ће бити изнет на седници Управног одбора РФЕФ-а 12. децембра”, наводи се у саопштењу РФЕФ-а.
Де ла Фуенте (61) је тренирао Португалете, Ауреру, Б Атлетик Билбаоа, Алавес, као и омладинску, младу и олимпијске репрезентације Шпаније.
Он је са Шпанијом освојио сребрну медаљу на ОИ у Токију, а са младом селекцијом Шпаније био је шампион Европе 2019.
„Очекује се да Управни одбор РФЕФ-а у понедељак потврди одлуку о именовању новог селектора Шпаније, а онда ће Луис де ла Фуенте бити представљен јавности.
Он би требало да дебитује на клупи репрезентације Шпаније у марту наредне године на мечевима квалификација за Европско првенство 2024. против Норвешке и Шкотске”, закључује се у саопштењу РФЕФ-а, преноси Танјуг.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.