Понедељак, 06.02.2023. ✝ Верски календар € Курсна листа

Аргентина у полуфиналу после драматичне пенал завршнице

Славље играча Аргентине после меча са Холандијом (ЕПА ЕФЕ - А.С.)

ДОХА - Фудбалери Аргентине пласирали се у полуфинале светског првенства у Катару после бољег извођења пенала од Холандије. Утакмица је завшрена резултатом 2 : 2 а промене резултата није било ни после продужетака.

Аргентина је водила 2 : 0 али су упорни Холанђани успели да прво смање вођство, а онда у последњим секундама утакмице да изједначе резултат на 2 : 2.

Аргентинци су били успешније са беле тачке 4:3

Репрезентација Аргентине водила је головима Науела Молине у 35. минуту на асистенцију Лионела Месија и Месија у 73. из пенала. Холанђани су смањили резултат голом Вута Вигхорста у 83. минуту.

У последњем, десетом минуту надокнаде свиран је слободан ударац са ивице казненог простора за Холандију. Уместо директног ударца, Холанђани су извели комбинацију, преварили Аргентинце и изједначили резултат неколико секунди пре краја меча.

У пенал серији Мартинез је одбранио ударце Вирџилу Ван Дајку и Стивену Бергхуису, а одлучујући погодак за пласман у полуфинале постигао је Лаутаро Мартинез.

Аргентина ће у полуфиналу, 13. децембра, играти против Хрватске, која је раније данас елиминисала Бразил после пенала (1:1-4:2).

Изједначујући гол Холандије у последњем минуту утакмице (ЕПА ЕФЕ - Рангрој Јонгрит)

Прво полувреме

Први озбиљан напад на утакмици видели смо у 5. минуту, када је Аргентинац Де Пол је шутирао са ивице шеснаестерца, али је погодио свог нападача испред гола Холандије.

Холандијa je први пут запретила голу противника у 16. минуту, након повратне лопте Мемфиса Депаја, али Аргентина отклања опасност. У досадашњем току утакмице није било великих шанси ни са једне ни са друге стране, оба тима наступају доста опрезно.

У 24. минуту Холандија је пропустила добру шансу, када су Депај и Бергвајн одиграли дупли плас, али је завршница фудбалера Ајакса била непрецизна.

Молина је у 35. минуту донео предност „гаучосима", а велике заслуге за гол иду и Лионелу Месију који је сјајно послао лопту кроз одбрану Холандије.

До краја првог полувремена није било озбиљнијих шанси на утакмици. На крају првог дела утакмице Аргентина води против Холандије резултатом 1:0.

Друго полувреме

Аргентинци су друго полувреме кренули офанзивно, делује као да желе да брзо дуплирају предност. У 48. минуту је Акуња пробио по левом боку и изнудио корнер. Меси је центрирао на другу стативу, али тамо никога није било.

У наставку су Холанђани преузели посед лопте, али напади су им били јалови, а игра неконкретна.

Меси је имао прилику да удвостручи предност „гаучоса" у 68. минуту из слободног ударца, али лопта је отишла недалеко преко пречке.

У 72. минуту Акуња је склонио лопту, Дензел Дамфрис је насео и покупио га у казненом простору, на шта је Лаоз показао на белу тачку. Пенал за Аргентинце је извео Меси који је био прецизан, те је на овој утакмици, поред асистенције, уписао и гол.

Ипак, нису се предали Холанђани. У 83. минуту je Вегхорст затресао мрежу, на асистенцију Бергхујса и тиме смањио предност Аргентинаца.