Сплавови који су прошли лицитацију на локацијама од априла
До краја јануара требало би да буду потписани уговори са свима који су учествовали на лицитацији и излицитирали највишу цену за закуп локација водног земљишта на левој обали Саве. То је јуче рекао градоначелник Александар Шапић и прецизирао да ће се то десити након што се испоштује рок за жалбе. У случају да неко одустане, уговори ће бити потписани са оним следећим с најнижом понудом после њега.
– Паралелно завршавамо пројекат довођења инфраструктуре, пре свега за воду и струју, што би такође требало да буде готово до краја јануара, након чега ће јавна предузећа то реализовати. Очекујемо да до краја марта локације буду спремне. Упоредо ћемо оне који немају уговоре обавештавати да су дужни да у законском року, који је мислим тридесет дана, уклоне свој сплав. Уколико то не учине, на основу јавне набавке изабраћемо фирме које имају механизацију за то. Већ имамо две локације где би сплавови без уговора могли да буду пребачени. Тако би почетком априла они који су излицитирали могли да поставе свој сплав на дефинисану локацију, прикључе се на инфраструктуру, а тада започиње и наплата – навео је Шапић, а преноси Беоинфо.
Градоначелник је најавио и да предстоји реконструкција Савског шеталишта, која би требало да траје две, две и по године. „Зеленило – Београд” је завршило пројекат, а са лепим данима и овај посао требало би да почне.
– Очекујемо да на пролеће коначно буде дефинисана форма Савског шеталишта, како ће оно изгледати за неколико година – рекао је Шапић и осврнуо се на сам ток лицитације.
– Не постоји износ мањи од 25.000 и 30.000 евра, а крећу се и до 70.000 евра по локацији. То је показатељ колико је новца град губио последњих тридесет година – нагласио је Шапић.
Градоначелник је најавио да ће на дневном реду седнице Скупштине града у фебруару бити допуна плана који дефинише услове за постављање сплавова.
– Након тога ће и за други део београдског приобаља кренути имплементација, на исти начин како је то урађено на Савском шеталишту. За позиције ће ићи лицитација, а тамо где не буду излицитиране, сплавови ће бити уклоњени. Очекујем да ћемо у току следеће календарске године да решимо проблем београдских обала – рекао је градоначелник.
Груба процена је да ће на београдским обалама остати између 70 и 80 сплавова, што према речима Шапића није мало.
– Очекујем да ћемо дефинитивно почети да уводимо ред у београдско приобаље и да ће сплавови тек онда да постану прави бренд Београда. Биће безбедни, естетски уређени, уредни и са уграђеним еколошким пречишћивачима. Од закупа сплавова ће у следећој години моћи да се реконструише читаво Савско шеталиште – рекао је Шапић.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.