Бивши италијански дилер заложио приватно острво како би добио мању казну
Некадашњи трговац дрогом и полицијски доушник Рафаеле Империјале предао је италијанским властима своје вештачко острво у близини обале Уједињених Арапских Емирата (УАЕ), како би показао да је спреман да сарађује и у нади да ће добити мању казну.
То је саопштено током суђења у Напуљу на којем је учествовало око 20 оптужених, укључујући Империјалеа, званог ''Ван Гог босова'', озлоглашеног међународног трговца дрогом који је сарађивао са напуљском мафијом Камором, преноси Гардијан.
Империјале је након петогодишњег бекства ухапшен у Дубаију 2021. и изручен Италији прошле године.
Како наводе истражитељи, Империјале је док је био у бекству купио острво, названо ''Тајван'', чија се вредност процењује на 60-80 милиона евра и део је вештачког архипелага на обали Уједињених Арапских Емирата, под називом ''Свет'' и обликованог као мапа света.
Империјале је започео криминалну каријеру у кафићу у Амстердаму где је продавао канабис и верује се да је био вођа наводног супернарко картела, заједно са бившим најтраженијим криминалцем Холандије, Ридуаном Тагијем, познатим шефом банде из Ирске Данијелом Кинаханом и трговцем дрогом из БиХ Едином Гачанином.
Италијанске власти сматрају да је ''група Империјале'' један од 50 највећих нарко картела на свету, који је наводно имао монопол на дистрибуцију перуанског кокаина.
Империјале је стекао надимак ''Ван Гог босова'' јер је поседовао две украдене слике тог холандског уметника, а иначе је живео раскошним животом, и према неким изворима, трошио око 400.000 долара месечно само за одржавање свог острва, преноси Танјуг.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.