Тужилаштво осумњичило две особе после упада у амбуланту Срба у Приштини
ПРИШТИНА – Тужилаштво у Приштини саопштило је данас да су две особе саслушане као осумњичене за незаконито обављање медицинске или фармацеутске делатности, после упада такозване косовске полиције у објекат који Срби у Приштини користе као амбуланту и вишесатног задржавања тамошњег особља у полицијској станици.
Како се наводи у саопштењу тужилаштва, саслушано је још неколико особа у својству сведока, након чега су сви пуштени на слободу до покретања кривичног поступка, преноси Репортери. На улазним вратима амбуланте је залепљено обавештење тзв. Здравственог инспектората о привременој обустави делатности.
Радници и медицинско особље који су у среду одведени у полицијску станицу, после вишесатног задржавања, пуштени су нешто после поноћи, јавио је дописник Танјуга. Припадници тзв. косовске полиције упали су у среду у једину амбуланту у Приштини коју користе Срби, а особље одвели у полицијску станицу.
Основно тужилаштво у Приштини и косовска полиција навели су у заједничком саопштењу да је претрес амбуланте изведен јер се у њој, како тврде, пружају „илегалне медицинске услуге”, пренели су приштински медији.
Министар унутрашњих послова привремених приштинских институција Џељаљ Свечља навео је у саопштењу на Фејсбуку да претресени објекат припада невладиној организацији „Центар за мир и толеранцију Приштине”, као и да је полиција обавештена о наводној сумњивој делатности те НВО која се налази у анексу полицијске станице, преноси Танјуг.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.