Кроз CIIE ка новим поглављима сарадње и заједничког просперитета између Кине и света
Седми Кинески међународни увозни сајам успешно је завршен 10. новембра у Шангају.
Током шест дана готово 3.500 излагача и око 800 куповних делегација посетило је сајам, одлазећи с пуним резултатима. Укупна вредност уговорених послова на овогодишњем CIIE износила је 80,01 милијарду долара, што је раст од 2,0 одсто у односу на претходну годину.
Током седам година одржавања CIIE, 186 компанија и институција из целог света учествовало је на сваком сајму без изостанка, док је најмање 80 компанија и институција већ годину дана унапред резервисало учешће на осмом CIIE.
Огромно и отворено тржиште:
Потписивање великих и дугорочних уговора обележило је овогодишњи сајам. На њему је учествовало 39 државних и 4 индустријске куповне делегације, са укупно 780 подгрупа, што представља нови рекорд. Ове професионалне делегације прецизно су бирале производе, усклађујући их с трендовима унапређења потрошње и доприносиле трансформацији кинеске индустрије.
Глобална изложбена платформа:
Робот за операцију кичме, „мишлен” гуме за истраживање Месеца и летећи такси – на овогодишњем сајму, сваких 15 минута представљене су глобалне премијере, азијске премијере или прве изложбе у Кини. Више од 400 нових производа, технологија и услуга нашло је своје место на CIIE.
Ефикасне смернице за инвестиције у Кину:
CIIE је управо прозор кроз који свет посматра кинеску економију, пружајући мултинационалним компанијама прилику да се дубље интегришу у кинеско тржиште.
Овогодишњи сајам такође је омогућио 37 најмање развијених земаља да користе више од 120 бесплатних штандова. Повећан је простор за афричке производе у сегменту хране и пољопривредних производа, а одржан је и потфорум на тему „Одрживи развој глобалног југа и сарадња Кине и Африке”. Кроз конкретне акције Кина је још једном отворила врата нових прилика за земље глобалног југа.
Од самог оснивања CIIE се посвећује инклузији, пружајући платформу не само развијеним, већ и економијама у развоју и најмање развијеним земљама, чиме континуирано доприноси виталности светске економије. Током седам година, све више производа из најмање развијених земаља улази на кинеско тржиште преко CIIE, подстичући развој локалних индустрија и побољшање животног стандарда.
Од 1. децембра ове године Кина ће омогућити 100 одсто ослобађање од царина на производе из најмање развијених земаља. Кроз конкретне акције Кина дели развојне могућности са светом, претварајући своје велико тржиште у глобалну прилику, обезбеђујући праведнију расподелу бенефита развоја међу свим народима.
Промотивни текст
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.