Унапређење глобалног управљања и подстицање историјског напретка
Током дискусије у другој фази Деветнаестог самита лидера Г20, председник Си Ђинпинг одржао је значајан говор, фокусирајући се на нове глобалне околности и изазове. Он је детаљно изложио кинеске ставове о реформи глобалног управљања, пружајући смернице за изградњу праведног и разумног система глобалног управљања и конкретне кораке за његово остварење.
Председник Си је у говору изнео пет предлога: унапређење глобалног економског управљања за изградњу сарадничке светске економије; унапређење глобалног финансијског управљања за стварање стабилне светске економије; унапређење глобалног трговинског управљања за развој отворене светске економије; унапређење глобалног дигиталног управљања за промоцију иновативне светске економије; унапређење глобалног еколошког управљања за изградњу еколошки прихватљиве светске економије. Ових „пет унапређења” чине свеобухватан систем који покрива пет кључних области глобалног управљања које захтевају хитне реформе, јасно дефинишу правац, кораке и циљеве реформи, одговарајући на позиве међународне заједнице за промене. Кинески предлози не само да су усмерени на решавање постојећих проблема попут унилатерализма и протекционизма, већ имају за циљ и суочавање са новим изазовима које доноси примена нових технологија. Истовремено, они узимају у обзир развојна права и интересе земаља глобалног југа, подстичући еволуцију међународног поретка ка праведнијем и разумнијем правцу, пружајући чврсту основу за светски мир и развој.
Глобални развој не може бити одржив без мирног и стабилног међународног окружења. Данас, када се регионални безбедносни проблеми непрестано јављају, а традиционалне и нетрадиционалне безбедносне претње се преплићу и појачавају, значај глобалног безбедносног управљања као кључног дела глобалног управљања непрестано расте. Од напора за ублажавање украјинске кризе до решавања понављајућих израелско-палестинских сукоба, председник Си Ђинпинг је поново јасно изразио став Кине, показујући одговорност велике државе кроз подстицање дијалога и преговора. Без обзира на промене у међународној арени, Кина доследно стоји на страни мировних преговора и правде, спроводећи глобалну безбедносну иницијативу. Као посредник у решавању хитних питања, Кина активно истражује решења за те проблеме која одражавају кинеске карактеристике и пружа нове идеје за даљи развој глобалног безбедносног управљања.
„Далекосежни планови доносе успех, а резултати долазе кроз практичне акције.” Из Рија Г20 наставља своју посвећеност јединству и сарадњи, ослањајући се на дух заједништва. Сигурно је да ће Г20 постати кључна снага у унапређењу глобалног управљања, подстицању историјског напретка и отварању нове ере заједничког развоја и просперитета за цео свет.
Промотивни текст
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.