Министри ЕУ сутра у Луксембургу о западном Балкану, Калас ће их известити о дијалогу Београд и Приштина
Састанак Савета ЕУ за спољне послове, током којег ће се, између осталог, разговарати о Западном Балкану, биће одржан сутра у Луксембургу.
Током састанка министара спољних послова држава чланица ЕУ, којим ће председавати висока представница ЕУ за спољне послове и безбедносну политику Каја Калас, разговараће се и о рату Русије у Украјини, ситуацији на Блиском истоку, укључујући о најновијим дешавањима у Сирији, односима ЕУ са Африком и другим актуелним питањима, са фокусом на односе Јерменије и Азербејџана.
Западни Балкан на агенди је током радног ручка министара ЕУ, који ће, како је најављено из Савета ЕУ, разменити мишљења о односима ЕУ са партнерима из региона, фокусирајући се на то како даље унапредити безбедносну и одбрамбену сарадњу у суочавању са политичким изазовима и како промовисати регионалну стабилност и безбедност.
Калас ће министре ЕУ информисати о најновијим дешавањима у дијалогу Београда и Приштине, као и о њеној недавној посети Црној Гори, Албанији и Босни и Херцеговини.
Очекује се да ће се дискусија која ће уследити фокусирати на различите аспекте односа, посебно на регионалну стабилност и безбедност, дешавања у Босни и Херцеговини и Србији и сарадњу са кључним актерима у региону.
Уочи састанка Савета ЕУ за спољне послове, Калас ће вечерас бити домаћин неформалне вечере за министре спољних послова Западног Балкана, током које се очекује да ће се разговори усредсредити на безбедносна и одбрамбена питања.
Након састанка Савета ЕУ за спољне послове требало би да буде одржан први дијалог на високом нивоу између ЕУ и палестинских власти, преноси Танјуг.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.