Државни универзитет у Новом Пазару почео са онлајн наставом
Најбитније то што су професори решили да се врате у амфитеатре и донели одлуку да организују наставу, јер је то њихова дужност и обавеза, казао је јуче проф. др Владимир Јаковљевић, посебни саветник за високо образовање у Министарству просвете. Поводом одлуке Државног универзитета у Новом Пазару, Медицинског факултета у Нишу и Факултета спорта и физичког васпитања у Новом Саду о организовању надокнаде наставе и наставка академске године. Он је за Танјуг рекао да студенти у блокади који и даље имају разлоге да протестују могу да наставе са протестима, али да треба да буду свесни последица које њихово такво деловање може да носи и да им академска година може бити изгубљена. Проректор Универзитета у Новом Пазару Милован Братић изјавио је јуче да ће студенти који не желе да уче, који не буду похађали предавања и који „чекају неке своје захтеве”, морати да обнове годину, што подразумева да неће бити на буџету и да неће моћи да добију студентске стипендије. Братић је за Танјуг рекао да је Државни универзитет у Новом Пазару јуче почео са онлајн наставом и са одржавањем вежби у екстерним просторијама у којима је то могуће. Истакао је да је добро што је на Универзитету у Новом Пазару завршен први семестар до краја, као и пола испитног рока до 26. јануара, зато што то овом универзитету даје одређену предност.
Група студената Универзитета у Београду (УБ) поднела је нову кривичну пријаву против ректора Владана Ђокића, овог пута због сумње на злоупотребу службеног положаја. Наиме, у кривичној пријави, у коју је Танјуг имао увид, наведено је да студенти сумњају да је ректор УБ онемогућио остварење права на образовање –студирање студентима УБ. Кривична пријава, наводи агенција, поднета је Вишем јавном тужилаштву у Београду, Посебном одељењу за сузбијање корупције.
Студенти у блокади и групе грађана и јуче су у појединим градовима организовали протесте и блокирали саобраћајнице, одајући тишином од 16 минута пошту за 16 жртава несреће када се 1. новембра прошле године срушила надстрешница на Железничкој станици у Новом Саду. После ове трагедије студенти су надлежнима испоставили захтеве који се, између осталог, односе на утврђивање одговорности за смрт 16 грађана. Власт тврди да их је испунила, док студенти у блокади то негирају и настављају са акцијама којима на то и указују. Једна од њих је и бициклистичка „Тура до Стразбура”, која је настављена од Штутгарта до Карлсруеа.
Такође, студенти Архитектонског и Факултета примењених уметности организовали су протест испред Завода за заштиту споменика културе на Калемегдану. Скуп су назвали „Наслеђе у опасности”. Протесту су присуствовали и активисти иницијативе „Мост остаје”, наводећи да желе да укажу на проблем рушења Старог савског моста. И родитељи дела ђака Математичке гимназије, који су се јуче окупили испред те школе, прошетали су до Министарства просвете, како би исказали подршку наставницима који су ступили у обуставу рада, на овај начин дајући подршку студентима у блокади и тражећи боље услове рада.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.