Субота, 14.06.2025. ✝ Верски календар € Курсна листа

Министарство спољних послова Црне Горе: Нисмо гласали за пријем Косова у Савету Европе, захтев није ни био на агенди

(Фото Pixabay)

ПОДГОРИЦА – Министарство спољних послова Црне Горе негирало је данас да је та земља гласала за пријем такозваног Косова у Савет Европе истичући да тај захтев Приштине  није био на агенди 134. министарске седнице Комитета министара у уторак и среду у Луксембургу, па није ни могло бити гласања држава по том питању.

Из црногорског министарства су у одговору за "Вијести" нагласили да је "потпуно нетачна информација коју су пренели поједини медији у Црној Гори, да је јуче било гласања у Савету Европе на ову тему и поручили да су "самим тим беспредметне и реакције политичких субјеката" у вези са том темом.

Додали су да је у оквиру расправе на тему "Улога Савета Европе у новом геополитичком контексту", у вези са питањем проширења чланства Савета Европе, Црна Гора указала на посвећеност своје Владе европској интеграцији и намери да до 2028. године постане 28 чланица ЕУ, као и да је "нагласила важност пружања подршке државама, које су спремне да изграде демократске капацитете у складу са европским стандардима, да постану чланица Савета Европе".

Раније данас, председник Скупштине Црне Горе и председник Нове српске демократије Андрија Мандић изнео тврдњу да је црногорски министар спољних послова Ервин Ибрахимовић на састанку Комитета министара Савета Европе у Луксембургу гласао за пријем тзв Косова у Савет Европе, чиме је, како је навео, оспорио коалициони споразум и "угрозио добросуседске односе са Србијом".

Он је нагласио да се Влада у Подгорици залаже за улазак Црне Горе у ЕУ, а не, како каже, за испуњавање спољнополитичких амбиција албанских политичара из АП Косова и Метохије, преноси Танјуг.

Ибрахимовић је јуче саопштио у оквиру седнице Комитета министара да ће Црна Гора, као одговорна држава чланица наставити да снажно промовише вредности мултилатерализма, као и стратешке циљеве и принципе Савета Европе и да с тим у вези, треба подржати чланство тзв. Косова у Савету Европе, али да захтев Приштине за чланство није стављен на дневни ред састанка Комитета министара Савета Европе.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

mirko
a da je bio, prvi bi glasala za... kad vam gazda kaze sta treba da radite...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.