Субота, 14.06.2025. ✝ Верски календар € Курсна листа

Црна Гора: сестра убијеног полицијског службеника Славољуба Шћекића одбила одликовање

Славица Шћекић (Фото / Принтскрин /РТЦГ)

ПОДГОРИЦА – Сестра убијеног полицијског службеника Славољуба Шћекића, Славица Шћекић, одбила је постхумно одликовање које је председник државе Јаков Милатовић наменио за њеног брата Славољуба, зато што, како је навела, институције које су га убиле не могу давати одликовања. Шћекић је саопштила да је 12. маја ове године добила позив из канцеларије Председника Црне Горе Јакова Милатовића да се њен покојни брат Славољуб Шћекић одликује због жртве коју је поднео на бранику правде.

 „Данас сам после много размишљања одлучила да одбијем то одликовање, уз дужно поштовање које имам према Председнику Црне Горе и људима који воде ове институције. Разлог одбијања овог заслуженог одличја, земље коју волим и поштујем и за коју је мој брат дао живот, је то што верујем да институције које су га убиле не могу давати одликовања. Убица не може одликовати жртву”, написала је Шћекић.  Она је истакла да се двадесет година одлаже судска одлука у суђењу убицама њеног брата.

„Двадесет година његове убице добијају лажна обећања да ће бити ослобођене од људи из система, који су пресудиле мом брату. Двадесет година стрепим од позива који ће ми само саопштити 'На слободи су! Чувај се!'.

Овим се мени и другим жртвама шаље порука да налогодавци могу слободно шетати, док моја породица живи живот без финалне одлуке, док наручиоци његовог убиства шетају слободно. Можда и поред вас који ово читате”, навела је Славица Шћекић.

Шћекић је казала да је њен брат заслужио одликовање, којим жели да га одликује Председник ове државе.

Истиче да је њен брат заслужио и правду.„И док се правда не изврши, одликовање није довољна сатисфакција за његову смрт. Зато захтевам од институција Црне Горе да прекину агонију и заврше коначно суђење убицама мог брата.

Друго, молим вас као сестра, као грађанин Црне Горе и као неко ко живи да види налогодавце иза решетака - ухапсите налогодавце.

Имам право на фер окончање суђења, по Уставу и законима Црне Горе.

Ако већ институције нису заштитиле Славољуба, онда макар могу да не муче његову фамилију”, навела је Шћекић, пренео је портал РТЦГ.

Она се извинила кабинету председника Милатовића што одбија ово одликовање за које је, како тврди, њен брат дао највредније што је имао - свој живот, преноси Танјуг. 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.