Петров: Покрет за народ и државу треба да расте из народа, да пружи нови квалитет
Професор Правног факултета Универзитета у Београду Владан Петров изјавио је данас, поводом свенародног сабора у Нишу на коме ће бити промовисан Покрет за народ и државу, да тај покрет треба да израста из народа, а не из политичке странке и да пружи нови друштвени квалитет.
"Очекујем да покрет да један нови друштвени, народни квалитет, да у овом делу који се тиче моје струке да одређене смернице за реформу правног и друштвено-политичког система. Морамо бити објективни, ту има доста простора за поправљање и напредовање. Економија је да не може бити боља, али, када је реч о механизмима правне државе, ту се још доста може урадити", рекао је Петров.
Упутио је апел члановима Иницијативног одбора покрета да дају адекватан допринос и додао да је потребно разговарати са људима и да је то оно што председник Србије Александар Вучић чини.
"Политичка воља се гради на терену, на улицама, на пијацама, у свакодневном разговору са људима. Не може то један човек. Могао је, али видите и сопствено здравље је угрозио. Тај човек и даље изванредно представља Србију, пре свега водећи једну чудесну спољну политику. То је рад који захетва велику посвећеност", рекао је Петров.
Додао је да народ жели снажење националног идентитета и патриотизма, а не партијског патриотизма.
Оценио је да за Србе нема важнијег празника од Видовдана и да није случајно то што је тај празник, 28. јуна, планиран да буде датум за оснивање Покрета за народ и државу.
"У неком симболичком и духовном смислу за Србе нема важнијег празника од Видовдана, то је средиште борбе између овоземаљског и оноземаљског, материјалног и духовног. На Видовдан се заиста све види", рекао је Петров.
Према његовим речима, Покрет за народ и државу треба да буде једна врста бране од злих сила које су нас окупирале у претходних неколико месеци и споља и изнутра.
Говорећи о студентиским блокадама и протестима, Петров је рекао да су се грађани забринули да ли је држава довољно јака да реагује на адекватан начин да заштити ђаке, студенте и остале и да спречи блокирање, које, како каже Петров, није само физичког, већ и менталног карактера и усмерено је на државу.
"Факултети, и не само факултети, направљени су нам на брлоге. Они који су то учинили, да се не заваравају, никада неће имати прилику да дођу на власт у Србији. И то вам одговорно тврдим", рекао је Петров.
Додао је да су ректори и декани својим нечињењем и организовањем политичких активности на факултетима учинили антицивилизацијски злочин према нашим универзитетима и према нашем друштву, преноси Танјуг.
Указао је да се многи жале да правосуђе није довољно ефикасно.
"Уставни амандмани нису отели правосуђе, они су га учинили независнијим, што је основна претпоставка правне државе и владавине права. Неопходно је да се ствара свест о индивидуалној одговорности тужилаца, судија и свих нас", рекао је Петров.
Подели ову вест



Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.