Субота, 19.07.2025. ✝ Верски календар € Курсна листа

Италијанска полиција ухапсила 11 пљачкаша који су однели три милиона евра

(Фото/ Пиксабеј)

РИМ – Италијанска полиција идентификовала је и ухапсила 11 пљачкаша који су извели спектакуларну пљачку у Ливорну током које су помоћу експлозива отворили два блиндирана возила за превоз новца, а потом их запалили.

Маскирани пљачкаши украли су три милиона евра након што су извели акцију попут оних на филму, а током операције испалили су и неколико хитаца у ваздух, али су два месеца касније ипак приведени правди, пренела је државна тв Раи. Полиција је идентификовала и ухапсила све учеснике ове пљачке који су пореклом са Сардиније, старости између 33 и 54 године.

 Они су оптужени за тешко разбојништво, као и за поседовање ватреног оружја и експлозива.

Банда је искористила радове на деоници ауто-пута, током којих се саобраћај одвијао само једном траком, како би зауставио блиндирана возила са новцем, тако што су им запречили пут комбијем за превоз животиња који су запалили. Пљачкаши су потом испалили више хитаца у ваздух како би натерали чуваре да изађу из возила са новцем која су помоћу експлозива отворили, пренела је тв Раи.

Након пљачке, чланови банде су побегли у више аутомобила. Опсежном истрагом утврђен је њихов идентитет, а у данашњој акцији хапшења учествовало је 300 карабинијера,преноси Танјуг.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.