Град покушава да изгради и водоводну и канализациону мрежу
Житељи Цветанове ћуприје, која се налази у непосредној близини насеља Медаковић три, јуче су опет имали суве чесме. Воде није било, како нам је речено, јер су се обављали радови који би требало да омогуће да се колико-толико нормализује снабдевање водом за санитарно-хигијенске потребе – купање, прање суђа, али не и за спремање хране и пиће. Када ће мештани овог дела града без бојазни моћи да користе воду на уобичајен начин за све потребе за сада се не зна. Недавно је најављено да град планира, како би се трајно решио овај проблем, да осим канализационе, изгради и нову водоводну мрежу.
О Цветановој ћуприји и проблемима у снабдевању водом било је речи и на недавној седници Скупштине града. Одборници „Зелено-левог фронта” и покрета „Крени-промени” тражили су од надлежних да се овај проблем што пре реши и да се што пре пусти вода за пиће.
На то је за говорницом градског парламента реаговао Марко Стојчић, главни градски урбаниста, који је рекао да је 16. маја пуштен у рад водовод.
– Дирекција за градско грађевинско земљиште и изградњу града Београда и „Београдски водовод и канализација” покушавају на све начине да реше овај проблем. Истичем да је реч о нелегалној водоводној мрежи која никада није била поверена на старање „Београдском водоводу”, због тога и није могла бити одржавана. Реч је о мрежи коју су поставили власници нелегалних објеката у том делу града. Испоставило се да те мреже, и канализациона и водоводна, нису добре и да је потребно да се замене. Сада се ради све да се тај проблем што пре реши. План града је да се у што бржем поступку паралелно са канализационом мрежом изгради и водоводна – истакао је Стојчић и нагласио да су у „Београдском водоводу” поштено рекли да не могу да гарантују да се неће поново догодити хаварије док трају радови.
Он је нагласио и да није тачно да је та мрежа уцртана јер би свима било лакше да јесте.
На овој локацији у претходном периоду више пута су се дешавали кварови, на шта су мештани упозоравали. Поједини старији мештани кажу да је седамдесетих година уз помоћ самодоприноса изграђен водовод те да је вода након тога плаћана паушално преко рачуна „Инфостана” према броју чланова домаћинства. Он тврди да је пре двадесет пет година изграђена нова мрежа и да је то радио „Водовод” те да су тада мештани прикључени на систем и да су добили нове водомере.
– Ако је реч о нелегалним објектима, откуд водомери и наплата потрошене воде – пита се он и истиче да се Велики Мокри Луг коме припада Цветанова ћуприја водио као сеоско подручје и да, када су они градили куће, дозволе нису биле потребне.
Мештани овог дела града су пре неколико дана покренули петицију у којој су изразили своје незадовољство дуготрајним радовима који су почели још 4. марта. Они истичу да се радови обављају на три локације у улици, да им је укинута линија 20 која је била директна веза Великог Мокрог Луга са остатком града па морају да пешаче и по двадесет минута до линија јавног превоза (29, 18 и 26Л), да због непостојања кишне канализације улица редовно плави и да радови у улици нису координисани.
Они траже да се радови убрзају, да се зна динамика радова, да се да привремено решење за јавни превоз и да се асфалтира алтернативни пут до насеља.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.