Недеља, 20.07.2025. ✝ Верски календар € Курсна листа

Брнабићева: Ректор шест месеци није ушао на своје радно место

Председница Скупштине Србије Ана Брнабић (Фото/ А. Васиљевић)

Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је јуче да ректор Универзитета у Београду Владан Ђокић упоређује аустроугарску окупацију Србије у Првом светском рату и нацистичку окупацију Србије у Другом светском рату са тим да му држава не даје плату за нерад, и нагласила да Ђокић шест месеци није ушао на своје радно место. Брнабићева је у објави на друштвеној мрежи „Икс”, реагујући на тврдње ректора Ђокића о наводним притисцима власти на академску заједницу, навела да Ђокић шест месеци није ушао у своју канцеларију и да не зна ни да ли је још на месту или су од Капетан Мишиног здања студенти у блокади направили хостел, крчму или диско клуб, а да му је држава крива што не исплаћује плате без обзира на све то.

„Ова срамота од човека, (нажалост) ректор Универзитета у Београду, Владан Ђокић је упоредио аустроугарску окупацију Србије у Првом светском рату и нацистичку окупацију Србије у Другом светском рату, са његовим танталовим мукама јер не прима плату док не ради”, навела је Брнабићева, преноси Танјуг. Она је истакла да је током Првог светског рата Србија изгубила трећину укупне популације, а да је Други светски рат заувек обележио геноцид над нашим народом у НДХ, али и нељудски злочини попут стрељања ђака у Крагујевцу.

„Он ово изједначава са тим да му држава није дала плату за нерад”, навела је Брнабићева. Додала је да је Ђокић од универзитета направио политичку странку, да је амфитеатре претворио у изборне штабове, студенте узео као таоце којима ће уцењивати читаву земљу, а да је државну имовину окупирао и приватизовао. „Уз све то, себе само што није упоредио са Аном Франк! Ђокићу, срамото”, навела је Брнабићева. Ректор Ђокић је у интервјуу за „Недељник” навео да је универзитет издржао окупацију и два светска рата, али да, како тврди, никад није био изложен „оваквом системском урушавању од власти у својој земљи”.

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Srpski standard
Otkaz! Šta se čeka.
Ana
Rektor od kuće radi, ali na uništenju Srbije.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.