Субота, 21.06.2025. ✝ Верски календар € Курсна листа

Француска: Ученик ножем убио надзорницу у школи

(ЕПА ЕФЕ)

ПАРИЗ - Један ученик је јутрос тешко ранио ножем 31-годишњу надзорницу приликом полицијске контроле испред основне школе у граду Ножану у региону Горње Марне, а убрзо након убадања она је подлегла повредама, јављају француски медији.

Ученик, стар око 15 година, ухапшен је и задржан у станици жандармерије у Ножану, преноси БФМ ТВ.

У тренутку напада, у школи се налазило 324 ученика.

Према саопштењу префектуре, 31-годишња жртва, која је била надзорница задужена за безбедност ученика у школи, задобила је тешке повреде и преминула је у болници.

Један полицајац је такође лакше повређен приликом хапшења, јер га је нападач повредио.

Мотив напада још увек није познат.

Француски председник Емануел Макрон осудио је овај инцидент као "безуман чин разулареног насиља" и поручио да жели да "обузда криминал".

"Док је чувала нашу децу у Ножану, једна надзорница је изгубила живот, као жртва безумног чина разулареног насиља", написао је Макрон на мрежи Икс.

Он је изразио саучешће породици и колегама жртве, као и целој образовној заједници.

 "Нација је у завијена у црно, а влада је мобилисана како би се криминал обуздао", истакао је Макрон.

И министарка образовања Елизабет Борн осудила је трагедију и изразила подршку породици жртве.

Такође је похвалила "смиреност и посвећеност" служби која је обезбедила сигурност у школи.

Насумичне контроле ученичких торби у школским установама су уведене након свађе која је довела до смрти једног 17-годишњака испред гимназије у Есону у марту

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.