Преслушани разговори припадника клана
Судско веће Посебног одељења Вишег суда у Београду које води поступак против Вељка Беливука, Марка Миљковића и других припадника њихове криминалне групе који се терете за седам убистава, шверц дрогe и оружјa, отмицу и силовање, одбацило је на јучерашњем главном претресу захтев бранилаца да се поступања у предмету изузме тужилац Саша Иванић, али и тужилац за организовани криминал Младен Ненадић.
Образлажући одлуку, судија је навела да се о оваквим захтевима одлучивало и на главним претресима у фебруару и марту и да сматра да и овог пута он треба да буде одбачен.
Захтевајући изузеће Иванића, Дејан Лазаревић, један од бранилаца окривљених, навео је „да је тужилац сакрио одређене доказе” због чега је оптуженима онемогућено да се бране на адекватан начин.
Претходно је, напоменимо, председница већа саопштила да је тужилаштво накнадно доставило 32 ДНК анализе, од којих за једну тражи да буде изведена као доказ.
Адвокат Лазаревић је рекао да су он и окривљени „отприлике знали о чему се ради, али да су чекали да се у то увере”.
– Записник о вештачењу који је тужилаштво сада доставило односи се на оружје и муницију. У њему се наводи да је пронађен 71 биолошки траг одређених лица. Међутим, недостаје 12. страна и ми не знамо шта се на њој налази – казао је Лазаревић.
Расправи у вези са поменутим записником придружио се и окривљени Марко Миљковић, наводећи да се 5. маја обратио главном тужиоцу за организовани криминал Младену Ненадићу и да овог документа није било у списима предмета.
– Тек касније ми је одговорио да је записник о вештачењу био у списима предмета. Дакле, знао је шта ради тужилац Иванић – обратио се Миљковић судском већу.
Одмах потом, овај окривљени је затражио да се одбрани доставе подаци о службеним лицима која су вршила увиђај у кући у Ритопеку у којој су оптужени, како тврди тужилаштво, убијали своје жртве.
На ранијим претресима, напоменимо, вештаци су казали да део биолошких трагова пронађених у кући у Ритопеку припада службеним лицима.
– Овде се суди за озбиљна кривична дела, ми морамо да знамо све и која су службена лица оставила ДНК, то што је неко службено лице не значи да није убица или нарко-дилер, значка их не ослобађа од тога. Можда неко треба да седи овде на оптуженичкој клупи – изнео је Миљковић оптужбе на рачун службеника полиције.
Након што је одбачен захтев за изузеће, претрес је настављен извођењем доказа, односно преслушавањем разговора који је Беливук неколико месеци пре хапшења водио са супругом Бојаном, а у којима супружници говоре о прекидачима за кућу коју сређују. Према списима из предмета, овај разговор Беливук и његова супруга су водили телефон Николе Спасојевића, који је признао кривицу за учешће у злочинима и којем је због тога додељен статус окривљеног сведока.
У судници је приказан и разговор између више особа, међу којима је и женски глас, а који је снимљен, према наводима тужиоца Саше Иванића, у кући у Тршићу, чији су власници наводно оптужени брачни пар Владо Георгиев и Слађана Секулић, а који је снимљен два дана пре хапшења криминалне групе у фебруару 2021. године.
– У овом разговору Беливук помиње реч Кратос, што је по тужилаштву потврда веродостојности материјала који је стигао из Француске, а по којима је Миљковић на „Скају” користио надимак Кратос – појаснио је тужилац Иванић због чега је неразумљив разговор између више особа пуштен у судници.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.