Зеленски: Путин се крије иза преговора како би избегао санкције
Украјински председник Володимир Зеленски изјавио је да председник Русије Владимир Путин користи тему мировних преговора као средство да избегне притисак оштријих санкција против Русије.
Он је оценио да је Москви важно да покаже америчком председнику Доналду Трампу да постоји "дипломатски мост" између Украјине и Русије.
"Зашто? Да се санкције не уведу против Русије док трају преговори. Зато што Путин увек може да каже: 'Разговарамо једни с другима! Ако се уведу санкције, више неће бити преговора'", рекао је Зеленски у интервјуу за "Билд".
Председник Украјине сматра да би САД требало да уведу санкције против Русије како би Путин пристао да оконча рат.
Он је оценио да амерички лидер сада види "праве намере руске стране".
"Председник Трамп види да руска страна није потпуно отворена и искрена у вези са ратом. Мислим да Русија само лаже Трампа", оценио је Зеленски.
Он је истакао да Путин не може да издржи дуг рат са партнерима и притисак санкција и оценио да је "споро" увођење санкција ишло у прилог Москви.
"Ово је дало Путину шансу да се прилагоди. Путин осећа да његова економија сада пати, али жели да купи још времена пре него што буду уведене оштре санкције, јер може да издржи неко време", рекао је Зеленски.
Нагласио је да оштре санкције против Руске Федерације треба увести сада, напомињући да "што је већа подршка партнера, мање ће Украјинаца гинути".
"Људи нису дрва која бацамо у ватру. Ми се не опходимо према нашем народу онако како се Руси опходе", закључио је украјински лидер, преноси Танјуг.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.