Вучић из Прага: Србија наставља са слободарском политиком
Председник Србије Александар Вучић изјавио је у Прагу, где учествује на Глобалном безбедносном форуму GLOBSEC 2025, да ће тема Косова и Метохије бити присутна у разговорима, те да ће имати више значајних састанака са међународним званичницима. Између осталих, састаће се и са специјалним изаслаником ЕУ за дијалог Београда и Приштине Петером Соренсеном, с којим ће разговарати „о КиМ и другим важним питањима“.
„Биће занимљив панел сутра на којем ће бити много интересантних лица. Биће добро да чујем и шта ће Лајчак да каже о свему што није испуњено из Бриселског споразума и о положају српског народа на Косову и Метохији. И то се чује далеко, не само у Чешкој, већ и међу Немцима, Аустријанцима, Словацима, и свима који пажљиво прате шта се овде на Глобсеку говори“, изјавио је Вучић за агенцију Танјуг.
Председник Србије сутра ће говорити на два панела: „Стратешки и економски значај Југоисточне Европе“ и „Искоришћавање тренутка: стварање трајних партнерстава у суседству“.
Осврћући се на своје прошлогодишње учешће на истом форуму, Вучић је подсетио да је и тада нагласак био на миру и стабилности, као и на потреби интеграције Западног Балкана у Европску унију.
Поновио је свој ранији став о конфликту у Украјини, нагласивши да је раније позивао на примирје, иако је, како је навео, због тога био критикован са Запада.
„Ја сам тада у Будимпешти рекао да је потребно примирје у Украјини. Зелeнски је био против, а мене су критиковали и на Западу. Сад видим да су многи дошли на ту позицију коју сам ја тада изнео. Није баш да ми је Путин то рекао. И није баш да се Путин с тим сагласио“, истакао је Вучић.
Он је додао да ако сте суверени, независни и слободни, морате да трпите такве критике, али да Србија мора да настави са, како је рекао, својом слободарском политиком“.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.