Гојковићева и Јунвеји о интензивирању сарадње АП Војводине и кинеске провинције
Председница Покрајинске владе Маја Гојковић састала се данас са председником Асоцијације за промоцију економије, трговине, културе и туризма Кине и Србије Зоуом Јунвеијем и директорком Конфуцијевог института у Новом Саду Чен Сју, а на састанку је, између осталог, било речи о Споразуму о сарадњи између АПВ и кинеске покрајине Џеђанг, који ће бити потписан у наредном периоду.
Саговорници су разговарали и о реализацији студијског програма посете Кини 300 студенета и 50 научника из Србије, коју су договорили председници Александар Вучић и Си Ђинпинг у Београду, саопштено је из Покрејинске владе.
Директорка Сју представила је рад Конфуцијевог института и истакла да се захваљујући подршци Покрајинске владе кинески језик учи на 23 локације у Београду, Новом Саду, Суботици, Шапцу и Сенти.
Џеђанг је обалска провинција која се налази јужно од Шангаја и представља једну од најмањих, али најгушће насељених провинција у Кини са око 66 милиона становника. Џеђанг провинција је друга у Кини по снази приватног предузетништва.
Најзаступљеније основне индустријске гране су индустрија прераде рибе, узгој пиринча, производња чаја, свиле, цитрусног воћа и бамбуса.
Провинција има развијену електронску индустрију, посебно у области производње аутомобила и делова, производње текстила, хемијској индустрији и производњи грађевинских материјала.
Састанку је присуствовао покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност, Бранко Маркоски.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.