Jelena Gavrilović: U umetnosti nema kompromisa

Isidora Masniković

01. 02. 2023. 17:23

Фото Небојша Бабић

Atraktivna glumica, koju ovih dana gledamo u seriji „Od jutra do sutra” na TV Prva, a nedavno i kao domaćina muzičke manifestacije „MAK”, prepoznatljivo je lice malog ekrana, ali i bilborda, kako zbog brojnih uloga u domaćim, ali i stranim serijama, tako i zbog reklame za jednu banku koja se često vrti u pauzama TV programa.

Da li ste uvek spremni na kompromise? Koja je granica preko koje ne idete?

U poslu kojim se bavim, kompromisi su česta pojava, ali se trudim da ne popustim izazovima na štetu kvaliteta. Mislim da je bitno da budem uvek svoja, da radim ono što osećam da je dobro za mene, ali svakako su kompromisi potrebni, na primer kada treba da se uskladi vizija reditelja, scenariste i glumaca da bi predstava ili snimljena scena bila što bolja. Mada, u umetnosti ne bi trebalo da bude kompromisa, važno je slediti svoju viziju po cenu da ne budeš prihvaćen.

Put za pamćenje?

Ima ih dosta, možda bih izdvojila put koji je bio nedavno, kada sam u Londonu bila gošća na globalnoj proslavi povodom 60 godina Džejms Bond filmova, domaćin je bila „Omega”, a uz brojne svetske zvezde prisustvovao je i aktuelni filmski Bond, Denijel Krejg.

INTERVJU U CELOSTI MOŽETE PROČITATI U PETAK 3. FEBRUARA, U „TV REVIJI”