Subota, 02.07.2022. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sa klupe na Kosmet

Севојно капитулирало тек у другом делу: гости су одлично чували Пуровића (десно)

Zahvaljujući "rezervisti" Milanku Raškoviću koji je sa dva pogotka glavom u drugom poluvremenu rešio pitanje pobednika, "crveno-beli" su se plasirali u narednu rundu našeg najmasovnijeg takmičenja u kojoj će 8. novembra gostovati ekipi Mokre gore u Zubinom Potoku na Kosmetu. Posle odlične partije u prvom poluvremenu, gosti su pokleknuli u nastavku i na kraju nezasluženo doživeli ubedljiv poraz: Crvena zvezda – Sevojno 3:0 (0:0).

Junak utakmice bio je skoro zaboravljeni Zvezdin napadač Rašković sjajno iskoristivši priliku u drugom poluvremenu. Prvi gol Rašković je postigao u 55. minutu izvanrednim udarcem glavom posle kornera koji je sa leve strane izveo Krivokapić. Lopta je završila ispod prečke, u desnom gornjem uglu gostujućeg gola i do tada najzapaženiji pojedinac Isailović je kapitulirao. Bio je to početak kraja veoma dobre drugoligaške ekipe iz Sevojna.

Rašković se ponovo u strelce upisao u 78. minutu posle akcije koju je započeo Milovanović, pokušao golom da kruniše Bugarin Georgijev, ali je ipak put do mreže gostiju pronašao spretni Rašković. Konačan rezultat postavio je Dušan Basta, Zvezdin kapiten na jučerašnjoj utakmici. Tako je Basta na najbolji način zabeležio povratak na teren posle dvomesečne pauze zbog povrede. Sevojno je utakmicu završilo sa desetoricom igrača, jer je u 85. minutu zbog povrede teren napustio odlični golman Isailović, a kako su gosti prethodno izvršili sve tri izmene, među stative je stao Ćosić i uspeo da sačuva mrežu do kraja susreta.

Posle prvog dela igre ogorečni Zvezdini navijači skandirali su: "Ovo je smešno" zbog bledog izdanja domaće ekipe. Kritike sa severne tribine izgleda da su imale jak uticaj na fudbalere Zvezde koji su u nastavku meča prikazali mnogo bolju igru i ostvarili pobedu.

Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 1.000. Jeknić (Beograd). Strelci: 1:0 Rašković (55), 2:0 Rašković (78), 3:0 Basta (83). Žuti kartoni: Goločevac, Ćosić (Sevojno).

CRVENA ZVEZDA: Radivojević –, Basta 7, Anđelković 6,5, Biševac 7, Joksimović 7, Krivokapić 7 (od 70. Milovanović 7), Milijaš 6,5, Georgijev 6,5 (od 79. Trišović –), Eli Tadeu 6 (od 46. Rašković 7,5), Suzuki 6,5, Purović 6.

SEVOJNO: Isailović 7, Ćosić 6,5, Jevđević 6, Pejčić 6 (od 80. Svojić –), Popović 6, Raković 6, Šunjevarić 6, Virić 6, Arsenijević 6 (od 58. Simić 6), Goločevac 6, Manić 6,5 (od 56. Pavićević 6).

Igrač utakmice: Milanko Rašković (Crvena zvezda).
L. Delić

--------------------------------------------------------------------------

I Bežanija penalima u četvrtfinale

Šesnaestina finala
CRVENA ZVEZDA – Sevojno            3:0 (0:0)
Zemun – RADNIČKI (PIROT)       1:1 (1:1), penalima 3:5

Osmina finala
BANAT – Napredak            1:1 (1:0) penalima 8:7
Mladenovac – VOJVODINA         0:1 (0:0)
PARTIZAN – Srem            2:0 (1:0)
Vlasina – BEŽANIJA            0:0 penalima 2:4
MLADOST (A) – OFK Beograd            2:0 (1:0)
Voždovac – Č. STANKOM            1:2 (0:1)

8. novembra
Mokra Gora – Crvena zvezda
Radnički (Pirot) – Radnički (Niš)

Utakmice četvrtfinala igraće se na proleće.

Miran zimski san za "crno-bele"

Partizan – Srem 2:0 (1:0), strelci Jovetić u 24. i Markovski u 83. minutu. – Četvrtfinalne borbe tek na proleće

Pobedom nad Sremom Partizan je osigurao miran zimski san u našem najmasovnijem fudbalskom takmičenju. Centralna figura meča bio je mladi centarfor Stevan Jovetić koji je čudesnim, često i dečačkim, potezima mamio aplauze na otvorenoj sceni. Kao i obično Jovetić je u utakmicu ušao vrlo raspoloženo, dajući do znanja protivniku da sa njegovim driblinzima nema šale. Obično kada ekipi nije polazilo za nogom Jovetić je pokušavao da probudi svoje saigrače od kojih je većina utakmicu svatila kao lakši trening.

Partizan je mrežu protivnika načeo u 24 minutu pošto je kapiten Nađ majstorski proigrao Jovetića. Mladi napadač nije propustio divnu priliku, matirao je golmana Lukača sa desetak metara. U prvom poluvremeu u kome je Partizan stvorio nekoliko izglednih prilika pošteno se ispromašivao Nigerijac Odita. Ređale su se kao na traci Partizanove prilike, ali mreža je samo jednom bila načeta.

U nastavku utakmice Srem, koji se u prvom poluvremenu uglavnom branio, stvorio je idealnu šansuu 49 minutu. Napadač Kovačević izbio je sam pred golman Kralja našavši se oči u oči sa jednim od naših najboljih golmana, ali je golman Partizana na sebi svojstven način intervenisao i otklonio najveću opasnost. Imali su gosti iz Sremske Mitrovice još jednu divnu priliku na početku drugog poluvremena, ali je odbrana domaćih iskustveno reagovala.

Nebojša Marinković je u dva navrata, u 58. i 81. minutu dva puta ozbiljno zapretio Lukaču. A onda, u 83 minutu, pošto je mladi Bosančić nesebično uposlio Markovskog, koji je u 61 minutu zamenio indisponiranog Oditu, dobro je reagovao i matirao golmana Lukača.

Mečevi četrvrfinala našeg najmasovnijeg takmikčenja na porogamu su tek na proleće a pobedom nad Sremom Partizan je skinuo jednu brigu.

Stadion: Partizana. Gledalaca: 2.540. Sudija: Goran Kovačić (Beograd). Strelci: Jovetić u 24 i Markovski u 83. minutu. Žuti kartoni: Mihajlov (Partizan), Jovanović (Srem).

PARTIZAN: Kralj 7, Rnić 6,5, Mihajlov 6,5, Bajić 6,5, Lazarević 5,5 (od 46. Bosančić 6,5) Smiljanić 6,5, Nađ 7, Marinković 7 (od 82. Lazić) Radosavljnjević 6,5 Odita 5,5 (od 61Markovski 7) Jovetić 7,5.

SREM: Lukač 6, Vukobrat 6, Radunović 5,5, Ćulum 6, Popović 6, Jovanović 6, Tomič 5 (od 55 Filipović 5) Sovilj 6,5, Savićević 6 (od 61. S. Stokić), De Oliveira 6, Kovačević 6,5 (od 69. Stanimirović 6).
Dragan Todorović

Danas počinje prodaja ulaznica za meč sa Livornom

Zbog velikog interesovanja pred prvi meč u ovogodišnjem ciklusu Liga UEF–a uprava Partizana odlučila je da od danas pusti u prodaju ulaznice za susret sa Livornom. Odlučeno je da karte budu za istok i zapad 1.200 dinara, a za jug i sever 600 dinara, dok će najskuplje karte biti za lože – 2.000 dinara. Meč između Partizana i Livorna na programu je 2. novembra.

MLADOST (A) – OFK BEOGRAD 2:0 (1:0)

Radosavljev zapečatio sudbinu "romantičara"

APATIN - Golovima Saše Drakulića u 25. i Srđana Radosavljeva u 73. minutu susreta, fudbaleri Mladosti pobedili su ekipu OFK Beograda, u osmini finala "Lav kupa" Srbije. U utakmici punoj tempa i atraktivnih akcija, Apatinci su ostavili znatno bolji utisak, nadigravši goste sa Karaburme u svim elementima fudbalske igre.

Od prvog sudijskog zvižduka Mladost je krenula ofanzivno ka golu "romantičara". U 3. minutu šut je oprobao napadač domaćih Sava Radosavljev, ali je lopta zatresla spoljni deo mreže. Deset minuta kasnije Drakulić je u šesnaestercu idealno uposlio Srđana Radosavljeva, čiji je šut glavom u poslednjem trenutku blokirao Todorović.

OFK Beograd je uzvratio u 20. minutu preko hitronogog Babobovića, koji je u solo prodoru došao do šesnaesterca Mladosti, a potom mlako šutirao u naručje Žakule. Igrao se 25. minut kada je Mladost povela sa 1:0. Srđan Radosavljev je primio loptu na dvadesetak metara od gola gostiju, poveo je do kaznenog prostora gde ga je rukama zaustavio Bratić. Sudija Tanović bez dvoumljenja je pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Drakulić.

U 32. minutu isključen je trener gostiju Slobodan Krčmarević, koji je šutnuo loptu u polje u trenutku dok je igra bila u prekidu. Njegovo isključenje kao da je "podgrejalo" nervozu na terenu, a od 40. minuta gosti su igrali sa igračem manje, jer je Bratić, nakon povlačenja Trivunovića zaradio i drugi žuti, odnosno crveni karton.

Brojčanu prednost na terenu Mladost je mogla krunisati u 44. minutu, posle munjevite akcije u koju su započeli Kozoš i Drakulić, a završio Sava Radosavljev udarcem preko gola sa svega nekoliko metara.

Uzbuđenja je bilo na pretek i u nastavku utakmice. Početkom drugog poluvremena susret je prekinut jer je sudija naredio da se isprazni deo tribine sa navijačima gostiju. U 48. minutu Trnavac je u šesnaestercu oborio kapitena OFK Beograda Bajalicu, što je sudija okarakterisao kao penal. Šut Bakovića sa 11 metara Žakula akrobatski brani.

Novu priliku za izjednačenje gosti su imali u 72. minutu kada je Babović iz neposredne blizine pogodio stativu. Usledio je brzi kontranapad Mladosti, lopta je došla do Srđana Radosavljeva, koji se u trku oslobodio čuvara i efektno savladao nemoćnog Radakovića.

Ni ulaskom Rakića Beograđani nisu bitnije uspeli da poprave igru u napadu. Odbrana domaćih delovala je čvrsto, i malo je nedostajalo da Mladost do kraja utakmice postigne i treći pogodak.

Trener Apatinaca Petar Kurćubić, bio je izuzetno zadovoljan igrom svojih izabranika:

-Bila je ovo veoma specifična utakmica. Posle nedavnog susreta na Karaburmi mnogi su nas prozivali za igru i taktiku. Danas smo prikazali sasvim drugo lice i mislim da su gledaoci mogli da uživaju u zanimljivoj i sadržanoj utakmici sa dva gola i velikim brojem prilika. Gostima bih čestitao na korektnoj igri, a mojim igračima na zasluženoj pobedi.

Slobodan Krčmarević, trener "romantičara" je izneo svoje viđenje utakmice.

-Nemam primedbi na pobedu domaćina. U prvom poluvremenu se igralo dosta čvrsto, a isključenje Bratića je dosta uticalo na našu igru. U nastavku smo krenuli dosta dobro, ali su  neiskorišćeni penal i stativa Babovića u velikoj meri odredili dalji tok utakmice. Svoje isključenje ne bih detaljnije komentarisao, ali je Tanović na isti način mogao isključiti i Ailtona u utakmici sa Zvezdom.

Sportski centar "Rade Svilar". Gledalaca 1.500. Glavni sudija: Dragomir Tanović (Subotica), 6. Strelci: Drakulić u 25. minutu (iz jedanaesterca) i Srđan radosavljev u 73. minutu utakmice. Žuti kartoni: Desnica, Trnavac, Kozoš (Mladost), Todorović i Babović (OFK Beograd). Crveni kartoni: Krčmarević (trener) i Bratić (OFK Beograd).

MLADOST: Žakula 8, Desnica 7,5, Trnavac 7,5, Mojić 7,5, Smiljanić 7,5, Kozoš 8, (Marinković-), Stevanović 7,5, Radosavljev Srđan 8,5, Trivunović 8, Radosavljev Sava 8, (Simović-), Saša Drakulić 8 (Kekić-).

OFK BEOGRAD: Ilić 6, Bajalica 6, Bratić 5, Todorović 5,5, Kolarov 6, Ivelja 6, Novaković 5, Nuhi, 5,5, Babović 6, (Veselinović-), Milovac 5, (Rakić 5), Baković 5, (Pilipović-).

Igrač utakmice: Srđan Radosavljev (Mladost).