Migranti s falsifikovanim ispravama
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Uprave saobraćajne policije zaustavili su dva autobusa sa ukupno 96 migranata s falsifikovanim ispravama, izjavio je ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.
Kako je rekao, autobus privatnog prevoznika zaustavljen je kod naplatne stanice „Nais” i tom prilikom utvrđeno je da se u njemu nalaze 84 migranta s falsifikovanim ispravama.
Na kontrolnom punktu Vranje zaustavljen je autobus privatnog prevoznika koji je prevozio 61 migranta, od kojih je 12 imalo falsifikovane isprave, naveo je Stefanović.
Migranti su predati službenicima Odseka za strance, a autobusi Odseku za suzbijanje privrednog kriminaliteta u Nišu i u Vranju.
Ministar je kazao da je policija podnela krivične prijave protiv NN izvršioca i intenzivno radi na rasvetljavanju ovih slučajeva.
„Ovo je dokaz da država nastavlja odlučnu borbu protiv krijumčarenja migranata, čime pokazuje da je dobro organizovana i da se ozbiljno i odgovorno odnosi prema ovom problemu”, istakao je Stefanović.
Ministar odbacuje kao potpuno netačne tvrdnje o naseljavanju velikog broja migranata u Republici Srbiji i navodi da je nastavljen trend da, u roku od 48 časova, približno isti broj migranata uđe i izađe iz naše zemlje.
Stefanović je naglasio da se Republika Srbija, u skladu sa zakonom i po najvišim svetskim standardima, stara o bezbednosti i obezbeđivanju osnovnih ljudskih potreba, uz poštovanje njihove slobode kretanja i izražavanja namere za traženje azila.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.