Na Batrovcima kamioni čekaju 13 sati, na Šidu pet
Na graničnom prelazu Batrovci promet robe se i dalje otežano odvija, a na izlazu iz Srbije danas se nalazi oko 400 kamiona, u koloni dugoj osam kilometara, pa zadržavanje traje 13 sati.
I na graničnom prelazu Šid teretni saobraćaj je bitno otežan i zadržavanje za kamione na izlazu iz Srbije traje oko pet sati, saopštila je Uprava carina, prenosi Tanjug.
Gužva je na graničnom prelazu Batrovci počela još za vikend i uslovljena je usporenim radom hrvatskih pograničnih organa koji sprovode detaljnu kontrolu,
Najnovija informacija je da se na hrvatskoj strani pokvarila i teretna vaga, zbog čega u poslednjih 30 minuta nije propušten ni jedan kamion.
Kolona od oko 400 kamiona na izlaznoj strani tog graničnog prelaza trenutno je duga osam kilometara - do naplatne rampe, i zadržavanje traje 13 sati.
Za razliku od teretnog saobraćaja, putnički promet se odvija normalno.
Tokom jučerašnjeg dana protok teretnih vozila je bio usporen i zbog tehničkih problema sa kompjuterskim sistemom sa naše strane, ali su oni brzo otklonjeni.
Iako carinici sa srpske strane rade punim kapacitetom, uslovljeni su dinamikom rada hrvatske strane, jer ne mogu da propuštaju vozila ukoliko je međuzona puna.
Najnovija informacija sa graničnog prelaza Šid je da je teretni saobraćaj i na tom prelazu bitno otežan, te da zadržavanje za kamione na izlazu iz zemlje traje oko pet sati, kaže se u saopštenju.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.