Ponedeljak, 14.07.2025. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Severna Koreja: Niki Hejli je politička prostitutka

(Фото Бета/АП)

PJONGJANG– Vlasti Severne Koreje su američku ambasadorku u Ujedinjenim nacijama Niki Hejli nazvale „političkom prostitutkom”, u reakciji na njenu izjavu da Pjongjang jednostavno „moli za rat”.

„Američka administracija će morati da plati pravu cenu za njene reči. Niki bi trebalo da pripazi na jezik”, prenela je severnokorejska novinska agencija KCNA saopštenje vlasti iz Pjongjanga, prenosi „Foks njuz”.

Hejli je pre par dana u Savetu bezbednosti UN-a uputila kritike na račun severnokorejskog lidera Kim Džong-Una.

„Što je mnogo mnogo je. Rat nije nešto što SAD žele. Ali strpljenje naše zemlje nije neograničeno”, rekla je Hejlijeva, dodajući da UN treba da preduzme „najsnažnije moguće mere”, a ne „polumere”.

Severnokorejski lider „moli za rat”, rekla je americka ambasadorka. (Tanjug)

Komentari8
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

vujica
"Rat nije nešto što SAD žele"Koliko laži i cinizmja u samo jednoj rečenici.Pitam dotičnu gospodju pa ko je taj koji proizvodi ratove u svetu ako to nisu SAD.????
bucko
Obozavam zemlje u kojim samo jedna osoba ima pravo da bude gojazna! Ah, kako bih rado tamo ziveo...
Zlatko S P
Niki Hejli ,kaze,da Severna Koreja Zeli Rat? Sigurno je, da Severna Koreja ne zeli Rat,a dal se priprema za odbranu,to je drugo pitanje! Niki Hejli pobrkala Babe I Zabe,e to je drugo diplomatsko pitanje!!
Nenad
Najbolja zastita od hegemonizma SAD ea su nuklearne bojeve glave. Da smo ih mi, Gadafi i dr. imali, ne bi Amerika radila sta joj se prohte. Ovo izmedju njih je cisto nadmudrivanje. Niko nema petlju za rat. Jer i vrapci na grani znaju da bi bila katastrofa. Korejsko polupstrvo bi proslo u apoklipticnom stilu, a mozda bi i Japan ponovo osetio "Hirosimu i Nagasaki". Takodje i Kina i Rusija ne bi sigurno volele da im Americki vojnici kucaju na vrata pa im zato Severna Koreja i te kako znaci slagali se sa politikom Kima ili ne! Pa ce Tramp i Kim ipak na kraju morati da sednu za stolom i pregovaraju jer prica o sankcijama i nekakvim diplomatskim i drugim pritiscima je bajata i vise ne znaci nista jer u protivnom ce biti jos ispaljenih projektila kao znak moci S .Koreje i nove pretnje Amerike i tako sve u krug kao pokvarena gramofonska ploca dok ne sednu za stolom ili dok nekome ne dosadi i pritisne crveno dugme i sve ode.......
Dakic Zeljko
Prostituisanje svesti i morala je deo politickog delovanja,kod predstavnika oba pola,te dve profesije su vrlo bliske!NO kada smo kod rodne ravnopravnosti,prositutke su uglavnom zene!A kod nas se uz bate i kumove,zbog rodne ravnopravnosti pojavila i kuma Zorana!Zene deluju manje opasno kada prete,no gdja Hejli bi posle ove izjave,da moze,napala Sev.Koreju!

PRIKAŽI JOŠ

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.