Subota, 18.09.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Sigurna i ubedljiva pobeda Radničkog, Remi Spartaka i Kolrejna

(Фото Бета)

NIŠ Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su večeras na svom terenu ekipu Gzire sa Malte sa 4:0, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Golove za Radnički postigli su Radovan Pankov u 14, Nermin Haskić u 53. i 85. minutu i Marko Mrkić u 55. minutu.

Revanš utakmica na programu je za nedelju dana.

Utakmica na stadionu Čair, pred oko 10.000 gledalaca, počela je u laganom ritmu, ekipe su odmeravale snage na sredini terena, da bi Radnički u 14. minutu posle kornera s desne strane stigao do prednosti.

Aleksandar Stanisavljević izveo je udarac iz ugla, a Pankov je bio najviši u šesnaestercu rivala i glavom prosledio loptu u mrežu Gzire.

Malteška ekipa je potom preuzela inicijativu, a čak je i u 24. minutu postigla gol, međutim, poništen je zbog ofsajda.

Do poluvremena domaćin je imao par pokušaja iz daljine, da bi u drugom delu meča u potpunosti nadigrao rivala.

Prvo je u 52. minutu Haskić posle proigravnja Petra Grbića s desne strane duplirao prednost, da bi tri minuta kasnije Mrkić povisio na 3:0 nakon nove asistencije Stanisavljevića.

Radnički je potom imao još par šansi da dođe do ubedljivije pobede na povratku u Evropu posle 35 godina i debiju Nenada Lalatovića na klupi.

Najbliži golu bio je štoper Dušan Mićić koji je prvo posle sjajnog udarca sa oko 25 metara pogodio prečku, a petnaestak minuta kasnije mu je udarac glavom na gol-liniji zaustavio golman Džastin Haber.

Konačan rezultat i tačku na ubedljivu pobedu Radničkog stavio je Haskić golom u 85. minutu.

Trener Lalatović je poslednjih nekoliko minuta utakmice pratio s tribina pošto ga je sudija isključio jer je pored terena pimplovao loptu. (Beta)

Remi Spartaka i Kolrejna

NOVI SAD Fudbaleri subotičkog Spartaka i Kolrejna iz Severne Irske odigrali su večeras u Novom Sadu nerešeno 1:1, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Kolrejn je na „Karađorđu” poveo u 23. minutu golom Darena Mekaulija, a izjednačenje i nadu Spartaku doneo je Mile Savković u 96. minutu iz penala.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Severnoj Irskoj.

Pobednik ovog dvomeča u narednom kolu kvalifikacija igraće protiv Sparte iz Praga. (Beta)