U slovenačkoj fabrici Renoa otpušteno preko 400 zaposlenih
U slovenačkoj fabrici „Revoz”, koja proizvodi automobile marke Reno, ugovori o radu neće biti produženi za više od 400 radnika zbog korona krize, a među njima 90 odsto su radnici iz Hrvatske, piše Jutarnji list pozivajući se portparola „Revoza” Nevenku Bašek Zildžović.
Najveća slovenačka kompanija sa sedištem u Novom Mestu, koja ima francuskog vlasnika, zapošljava oko 3.200 ljudi, a odluku o otkazima donela je zbog jakog pada potražnje, odnosno stanja na tržištu automobila u svetu, što je direktna posledica krize izazvane kovidom19, navode u Upravi firme.
Prvi na udaru naći će se radnici koji su zaposleni na određeno vreme preko agencija za zapošljavanje, a osim domaće radne snage i radnika iz Hrvatske, ima i državljana Bosne i Hercegovine.
Zbog epidemije kovidom19, „Revoz” je sredinom marta zaustavio proizvodnju na šest nedelja, a rad pogona je obnovljen početkom maja. U „Revozu” se proizvode modeli Klio, Tvingo i električni Smart Forfour. Slovenačko tržište može da apsorbuje vozila proizvedena u 24 sata, a sve je namenjeno tržištima Francuske, Nemačke i Italije.
Ukidanjem treće smene u fabrici, proizvodnja će pasti za 150 automobila pa će sa traka „silaziti” nešto više od 600 vozila dnevno, prenosi Tanjug.
Подели ову вест


Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.