petak, 18.06.2021. ✝ Vеrski kalеndar € Kursna lista

Hamilton u Španiji do 98. pobede u karijeri

Луис Хамилтон најбржи и на стази Каталуња (Фото АП)

BARSELONA - Vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton slavio je danas u trci za Veliku nagradu Španije u šampionatu Formule 1.

Sedmostruki šampion je trku na stazi Katalunja u Barseloni završio ispred vozača Red Bula Maksa Ferštapena, a treći je bio vozač takođe Mercedesa Valteri Botas.

Britanac je stigao do treće pobede u sezoni i 98. u karijeri.

Bodove su još osvojili Šarl Lekler, Rikardo Peres, Danijel Rikardo, Karlos Sajnc junior, Lando Noris, Esteban Okon i Pjer Gasli.

Hamilton je prvi u generalnom plasmanu sa 94 poena, Ferštapen je drugi sa 80, a Botas treći sa 47 poena.

Naredna trka vozi se 23. maja u Monte Karlu.

Borkoviću u Slovačkoj sedmo mesto i 36 bodova

BRATISLAVA - Najbolji srpski automobilista Dušan Borković nakon prvog trkačkog vikenda koji je održan na stazi Slovakiaring, prikupio je ukupno 36 bodova i u generalnom plasmanu zauzima sedmu poziciju.

Prvog dana Borković je na kvalifikacijama zauzeo četvrto mesto i sedmim mestom na prvoj trci osvojio 25 bodova, a drugu trku završio je na desetoj poziciji i prikupio još 11 poena.

Vozač ''NIS Petrol Rejsing tima'' u saradnji sa ''Kometoyou racing'' u drugoj trci startovao je sa sedme pozicije na osnovu inverznog poretka u kvalifikacijama, a sam tok trke obeležili su brojni dueli u kojima je srpski as bio sa Holanđaninom Langeveldom, Matom Homolom i Jelminijem.

„Bila je ovo odlična trka puna dobrih duela po kojima možete da vidite koliko je konkurencija jaka. Ostvarilo se ono što sam prognozirao da će se u šampionatu u svakoj trci najmanje deset vozača boriti za postolje. Ovo je prvi trkački vikend i moram da budem zadovoljan, s obzirom na moj novi Audi RS 3 LMS na koji se još navikavam. Idem trku po trku, ali je najvažnije da na svakoj osvojim bodove i uđem u prvih deset. Moja želja je i dalje prvih pet u generalnom poretku i nadam se da će se to ostvaritii već na sledećem vikendu u Francuskoj”, rekao je Borković nakon druge trke na stazi Slovakiaring.

Drugi trkači vikend održaće se 28. i 29. maja na stazi Pol Rikard u Francuskoj, prenosi Tanjug.