Litvanija poziva građane da se uzdrže od putovanja u Belorusiju
Litvanska vlada je savetovala svojim građanima da se uzdrže od putovanja u Belorusiju, i pozvala one koji su trenutno u toj zemlji da je odmah napuste, izjavio je danas litvanski ministar spoljnih poslova Gabrielius Landsbergis.
On je, tokom sastanka vlade, rekao da je jučerašnja akcija Belorusije odraz pogoršanja bezbednosne situacije u regionu, prenosi agencija Rojters.
Litvanski ministar saobraćaja Marius Skuodis je izjavio da je Litvanija odlučila da svi odlazni i dolazni letovi sa litvanskih aerodromaju moraju izbegavati vazdušni prostor Belorusije, prenosi Tanjug.
Ta zabrana će, prema njegovim rečima, stupiti na snagu u utorak u 3 sata ujutro.
Britanska agencija podseća da je beloruski ratni avion juče presreo avion kompanije „Rajaner” na putu iz Atine do Litvanije i prisilio ga da sleti u Minsku, nakon čega je uhapšen beloruski novinar disident koji je bio na tom letu.
Подели ову вест






Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.