Subota, 31.07.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Cicipas u finalu Rolan Garosa

Стефанос Циципас (АП - Т.К.)

PARIZ - Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u prvo gren slem finale u karijeri, pošto je danas u polufinlau Rolan Garosa pobedio Nemca Aleksandra Zvereva posle pet setova 6:3 ,6:3, 4:6, 4:6, 6:3.

Grk je posle vođstva od 2-0 u setovima dozvolio Nemcu da izjednači, ali je u odlučujućem petom setu bio bolji i posle tri sata i 40 minuta izborio je meč za trofej.

Cicipas je odlično otvorio meč, u drugom gemu je oduzeo servis protivniku i prednost jednog brejka čuvao je do kraja seta, koji je osvojio posle 38 minuta igre.

Drugi set je bolje otvorio Zverev, koji je poveo sa 3:0, ali je onda Grk osvojio šest narednih gemova, čime je došao na set od finala.

Da ništa nije gotovo, Nemac je pokazao u nastavku. Jedan brejk bio mu je dovoljan da smanji rezultat u setovima na 2-1.

Slična situacija bila je i u četvrtom, kad je Zverev brejknuo Cicipasa već u prvom gemu, što je bilo dovoljno da dobije set za izjednačenje.

U odlučujućem setu do brejka je prvi došao Cicipas, kad je u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu i brzo poveo 5:2.

Imao je Grk četiri meč lopte na servis protivnika u osmom gemu, ali je Zverev uspeo da ih spasi i da osvoji svoj servis gem, prenosi Tanjug.

U narednom je Cicipas uspeo da odservira za pobedu i plasman u finale. U finalu će se sastati sa boljim iz duela u kom se sastaju Novak Đoković i Rafael Nadal.