Sreda, 28.07.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Portugalija pobedila Mađarsku, Ronaldo postavio novi rekord

(Фото Бета/АП)

Fudbaleri Portugalije pobedom su počeli odbranu titule na Evropskom prvenstvu, pošto su danas u Budimpešti savladali selekciju Mađarske sa 3:0, u utakmici prvog kola Grupe F.

Dva gola za Portugaliju na prepunoj Puškaš areni postigao je Kristijano Ronaldo, u 87. minutu sa penala, i u 92. minutu, a u strelce se upisao i Rafael Gereiro u 84. minutu, prenosi Beta.

Aktuelni šampion Evrope bio je opasniji u prvom poluvremenu, imao je nekoliko dobrih prilika za gol, ali ih nije iskoristio.

I u nastavku se uglavnom igralo na polovini Mađarske, pretila je i Mađarska, ali se rezultat nije menjao sve do 84. minuta.

Gereiro je tada, uz dosta sreće, pogodio mrežu Mađara. Lopta je posle njegovog udarca pogodila Vilija Orbana, prevarila Petera Gulačija i završila iza njegovih leđa.

Posle samo dva minuta, Orban je skrivio i jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Ronaldo. Bio je to deseti gol Ronalda na evropskim prvenstvima čime postao najbolji strelac u istoriji tog takmičenja pretekavši Mišela Platinija.

Tačku na ovaj meč stavio je Ronaldo u 92. minutu, posle duplog pasa sa Rafom Silvom.

U drugom meču prvog kole ove grupe kasnije večeras se sastaju Francuska i Nemačka.

Fudbaleri Portugalije će u drugom kolu igrati protiv Nemačke, a Mađarska protiv Francuske.