Sreda, 01.12.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
EVROKUP ZA KOŠARKAŠE

„Crno-beli” krenuli „stotkom”

U prvom kolu A grupe, u Hamburgu: Tauers – Partizan 97:106 (24:28, 16:33, 26:27, 31:18). – Gosti sjajni u prvom delu (61 poen), ali su u poslednjoj četvrtini zastali
Показао да је значајно појачање: Јам Мадар (Еврокуп)

Košarkaši „crno-belih”, jedni od favorita u novoj sezoni Evrokupa, pobedom su počeli u Hamburgu: Tauers – Partizan 97:106 (24:28, 16:33, 26:27, 31:18). Gosti su sjajno odigrali u prvom poluvremenu i taj nivo su zadržali do kraja treće četvrtine, ali su u poslednjoj dopustili domaćinu da im se primakne na devet poena.

Retko se događa da neki tim s toliko izgubljenih lopti (Partizan 22, Hamburg 8) i pobedi i postigne više od sto poena, a crno-beli su to uspeli. Treneru Željku Obradoviću ostaje da nastavi da uigrava ekipu (devet novih igrača stiglo letos) i da spremi igrače za tako agresivnu igru (na ivici faula, pa čak i preko toga) kakvu je nemački sastav pružio u poslednjoj deonici.

I pored šest izgubljenih lopti u prvoj četvrtini, „crno-beli” su imali prednost na njenom završetku (28:24), a onda su u narednih deset minuta potpuno razbili domaćina. Pored vođe tima Pantera, koji je upisao 19 poena u prvom poluvremenu (6-6 za dva, 1-4 za tri, 4-4 za jedan, 5 dodavanja, indeks 31), dobar učinak su imali i plejmejkeri Madar i Mur: obojica po 11 poena, trojke bez promašaja (3-3).

Partizan je postigao 61 poen za prvih 20 minuta i pored toga što se Ledej nije upisao u strelce. Čitav posao završila je spoljna linija, uglavnom pogocima van linije za tri poena (64,3 %, 9-13, do odlaska na odmor), mada je i šut sa „penala” bio besprekoran (8-8, 100 %). Trener Obradović je sve vreme insistirao na čvrstoj odbrani, čak i kada je prednost bila iznad 20 poena (18. min, 55:33, 57:35).

Dangubić i Zagorac su do tog trenutka završili važan deo posla u odbrani, kao i mladi centar Koprivica. Talentovani izraelski košarkaš Madar je u trenucima kada nije išlo crno-belima, pokazao da će biti njihovo značajno pojačanje (iako je u završnici olako izgubio neke lopte).

Do sredine treće četvrtine crno-beli nisu pokazivali nameru da smanje gas. Dangubić i Panter su postigli šest poena iz dva napada (67:43), zatim je Mur postigao svoju novu trojku za „plus 28” (71:43). Od 30. minuta (87:63) prednost je počela da se topi u jurnjavi po celom terenu koju su nametnuli domaćini, ali razlika nikada nije bila manja od devet poena.

Dvorana: Edel optiks. Gledalaca: 1.579. Sudije: Perez (Španija), Bisang (Francuska), Isguder (Turska).

TAUERS: Dž. Braun 18 (trojke 3-8), Z. Braun 15 (3-7), Di Leo 6 (0-1), Homsli 21 (4-10), Majsner 7 (1-5), Kristen (0-2), Kocar 14, Hajnrih 10 (0-1), Holac 6 (0-1). Trener: Kaljes.

PARTIZAN: Panter 26 (1-8), Ledej 8 (2-4), Zagorac 6, Avramović 7 (1-2), Koprivica 6, Dangubić 10 (2-3), Smailagić 13 (0-1), Mur 17 (5-6), Trifunović (0-2), Madar 13 (3-4). Trener: Obradović.