Sreda, 01.12.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
LIGA KONFERENCIJE U FUDBALU

Belgijanci moćni u Humskoj

Gosti su znalački umeli da iskoriste slabosti našeg tima i da na kraju punu dominaciju na terenu krunišu važnom pobedom u derbiju grupe: Partizan – Gent 0:1 (0:0), golman Popović spasio svoj tim težeg poraza
(Фотографије Бета/Бранислав Божовић)

Partizan nije bio na željenom nivou, ne na onom na kojem su ove sezone navikli svoje razmažene navijače, jer je ispred sebe imao rivala koji je na više nego ubedljiv način opravdao ulogu favorita u derbiju grupe. Jednostavno, našem timu, koji je baš kod kuće doživeo tek prvi poraz u grupi, ništa nije polazilo za rukom. Dobar deo igrača je potpuno podbacio dok je jedina svetla tačka bio mladi golman Popović, koji je sa nekoliko sjajnih intervencija spasao svoj tim težeg poraza...

Belgijanci su u Humsku stigli sa oreolom tima kome je i pre početka meča namenjena blaga uloga favorita, koji definitivno ima najsnažniju odbranu do sada, odlična i snalažljiv vezni red i odlične napadače. Dakle, zadatak pred Partizanom nije buio uopšte lak. Fudbaleri Genta krenuli su od samog početka ofanzivno, kao da su želeli da se rezultatski što pre obezbede, pa je odbrana ,,crno-beli,, bila na velikom iskušenju. Belgijanci su se od starta opredelili da diktiraju tempo, smatrajući da na taj način mogu da poremete Partizanovu osnovnu zamisao kao i koncepciju. I uopšte nisu pogrešili...

Znajući odakle njegovoj ekipi preti glavna opasnost, trener Stanojević je postavio strikne zadatke svakom igraču. Ta borba prsa u prsa podrazumevala je ogromnu angažovanost, punu koncentraciju, posebno pred svojim golom. Visoki Šćekić i Zdjelar imali su posebna zaduženja, dok je Natho bio nešto relaksiraniji u tim defanzivnim zadacima.

Visoki i snažni Deport imao je lepu priliku na početku utakmice kada ga je odlično uposlio Gruzijac Čekvezadze. Međutim, napadač Genta početnički je šutirao sa nekih desetak metara. Videvši da je odbrana Partizana dosta rezervisana, gostujući napadači su se često šutirali sa distance. Srećom, bez nekih velikih posledica po golmana Popovića. Partizan je ubrzo uzvratio istom merom. Na trenutak je pogrešio vezni red gostiju, lopta je došla do opasnog Gomeša, ali je lopta prošla pored leve stative.

Mnogobrojne utakmice u oktobru u Humskoj kao i četiri zajednička treninga koja je održao prvi tim, očigledno da su ostavili dubok trag na glavnom terenu, koji je bio očajan. Uglavnom lopta se više prebacivala, što je više čini se odgovaralo gostima, čiji su igrači fizički bili besprekorno pripremljeni.

Onda je nastao period odlične igre gostiju. Dobar pokušaj Ofoe u 58. minutu , samo bio je bio uvod  i nagoveštaj da će Belgijanci ubrzo stići do vođstva. Igrao se 59. minut kada je Partizanova odbrana prvi put pala u ovoj grupnoj fazi Lige konferencija. Najpre  je Olsen sjajno centrirao, domaća odbrana je na trenutak zaspala pa je Kums visokim skokom sjajno šutirao glavom i pored Popovića poslao loptu u gol: Partizan – Gent 0:1!

Dva minuta kasnije Blegijanci još više pojačavaju sa napadima. Odlični i neumorni Ofoe ponovo stavlja na teškim mukama odličnog Popovića, a koji trenutak kasnije mladi čuvar mreže Partizana, još jednom uspešno rešava novu situaciju pred svojim golom kada se Fortuna našao u stopostotnoj prilici. Bio je to period najbolje  igre gostujućeg tima.

Partizan se nije mirio sa činjenicom da će na kraju gosti zasluženo iz Humske odneti sva tri boda. Trener Stanojević je uzalud tražio nova rešenja, u jednom trenutku  izvršio čak trostruku izmenu, želeći da osveži svoju ekipu. Ali, ni to nije donelo boljitak. Domaćin je najbolje prilike da možda čak i stigne do izjednačenja imao u završnici meča. Prvo 87. minutu kada je štoper Vujačić strahovitim udarcem sa preko trideset metara dobro uzdrmao prečku Genta, a koji minut kasnije isti fudbaler se ponovo našao u dobroj prilici pred golom belgijskog tima, kada je šutirao glavom ali je Turčin Bolat ponovo bio sjajan.

Stadion: Partizana. Sudija: Bobi Maden (Škotska). Žuti karton: Điđi-Ofoe (Gent). Strelac: Kums 59. minut.

Partizan: Popović 8, Živković 7, Saničanin 6, Vujačić 7, Obradović 5,5 (od 64. Obradović 6), Šćekić 6 (od 76. Lutovac -), Zdjelar 7, Natho 6 (od 64. Pantić 6), Marković 5 (od 58. Holender 6), Menig 5,5 (od 64. Jojić 6), Gomeš 6.

Gent: Bolat 7, Čekvetadze 7 (ood 80. Mbou -), Fortuna 7 (od 90. Godo -), Okumu 7, Ngađi 7, Olsen 7, Ovusu 7 (od 90. Oladoe -), Kums 7 (od 77. Desar), Samois 6, Ođiđa- Ofoje 7,5 (od 76. Bezus) , Depotr 7,5.