Četvrtak, 09.12.2021. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
PRVENSTVO SRBIJE U FUDBALU

Nathov odgovor Stanojeviću

(Фото Бета/Бранислав Божић)

U ranije odloženom meču petog kola šampionata lider na tabeli lako obavio posao kod kuće: Partizan – Metalac 3:1 (1:1). – Izraelac sa dva pogotka doneo pobedu „crno-belima“ i uverio svog trenera gde mu je mesto u ekipi Partizan i Metalac su odigrali zaostalu utakmicu 5. kola domaćeg šampionata. Nakon prilično mirnog uvoda ,,crno-beli,, su uspeli da brzo stignu do vođstva. U tom 11. minutu, kada je trenutno vodeći tim šampionata poveo, najpre je Odada pogrešio na sredini terena, čime je otvorio kontranapad domaćinu. Jojić je kombinovao sa Gomešom, koji je potom krenuo sam ka golu mladog  Maslarevića, zatim je uspeo lako da ga prevari i da upiše 16. gol u prvenstvu a 20. u sezoni. Međutim, već u narednom napadu gosti su imali ozbiljnu šansu da stignu do izjednačenja.

Odlični i raspoloženi Stuparević, inače najbolji strelac Milanovčana pogodio je prečku. Mlada ekipa Metalca se nije stidila pred uvaženim domaćinom, pa je odlučnije krenula ka golu Popovića, tražeći priliku za izjednačenje. Na kraju, gosti su strpljivom i organizovanom igrom na sredini terena uspeli da u 29. minutu stignu do izjednačenja. Visoki Saničanin, koji često ume da napravi grešku pred svojim golom, ostavio je previše prostora opasnom Filipu Stupareviću koji ovakve prilike obično pretvara u pogodak. Tako je i bilo pa su gosti nakon dobrog perioda igre ipak uspeli da se ozbiljnije suprotstave viodećem timu na tabeli:Partizan – Metalac 1:1!

To kao da je iznenadilo favorita pa je sva odgovornost u  nastavku bila na napadačima, od kojih se tražio novi gol. Zato je Rikardo Gomeš, kome Stanojević puno veruje preuzeo glavnu ulogu na terenu. Opasni  Portugalac je imao nekoliko dobrih prilika pred golom Maslarevića.

Pošto je trener ,,crno-belih,, u nastavku uveo nove snage Partizan je odmah stigao do prednosti. Mladi golman Milanovčana Maslarević je napravio početničku grešku, srušio je Gomeša pa je sudija Lukić opravdano pokazao na belu tačku. Prethodno je Živković dodao odličnu i upotrebljivu loptu najboljem strelcu ,,crno-belih,,. Loptu je uzeo izraelski reprezentativac Natho i u svom stilu prevario čuvara mreže: Partizan – Metalac 2:1!

Zašto je Natho često na klupi? Ovo pitanje muči sve navijače Partizana, s obzirom da je Izraelac neko ko može da pokrene ekipu kada joj je najteže. Natho očigledno na sebi svojstven način trpi ,,niske udarce,, svog trenera, ali mu uzvraća na najbolji mogući način- golovima. Tako je bilo i u 68. minutu kada se kapiten reprezentacije Izraela upisao u listu strelaca po drugi put. Popović je poslao loptu u polje, Jojić je uspeo da pobegne odbrani Metalca i na lak i jednostavan način pronađe Natha koji postiže treći gol za Partizan i to nakon potvrde u VAR sobi: Partizan – Metalac 3:1!

Opšti je utisak da Metalac ima previše mladih fudbalera u glavnoj postavi, želeći na taj način da stvara bazu za neke buduće fudbalske projekte. Ali, očigledno da su neki još uvek ,,zeleni,, za najveću scenu. Sa druge strane, Partizan je uspeo u osnovnoj nameri a to je da se još više odvoji od glavnog rivala, koji mu sada opasno gleda u leđa...

Stadion: Partizana. Sudija: Lazar Lukić (Resnik, Beograd). Strelci: Gomeš 7, Stuparević 28, Natho 52 (iz jedanaesterca), 68. minut. Gledalaca: oko 1.800. Žuti kartoni: Živković, Zdjelar (Partizan), Mlađović (Metalac)

Partizan: Popović 7, Miljković 5 (od 46. Živković 7), Miletić 6, Saničanin 5,5, Obradović 5 (od 46. Urošević 7),  Zdjelar,  Jojić 7 (od 76. Šćekić -),  Terzić 6 (od 58. Jović 7), Pantić 7, Menig 5 (od 46. Natho 7,5), Gomeš 7,5.

Metalac: Maslarević 5, Stojić 6, Fićović 6 (od 66. Đurić -), Cvetković 6, Krajišnik 6, Odada 5 (od 76. Jočić -), Stuparević 7 (od 76. Furtula -), Antonijević 6, Bačkulja 6, Mlađović 6, Vlalukin 6.