Istraga ubistva porodice iz Aleksinca: Džonića odaju vraćen dug i naručen prigušivač
Niš – U Višem javnom tužilaštvu u Nišu u postupku protiv Gorana Džonića (59), vatrogasca u penziji iz sela Moravac, kod Aleksinca, uhapšenog 2. oktobra pod sumnjom za trostruko ubistvo u noći između 26. i 27. septembra ove godine, kada su usmrćeni Goran Đokić (57), vlasnik menjačnice u Aleksincu, njegova supruga Gordana (54) i njihova kćerka Lidija (25), u poslednjih nekoliko dana saslušano je 17 svedoka.
Samo juče pred zamenikom niškog višeg javnog tužioca koji vodi istragu izjavu su dala trojica svedoka iz aleksinačkog sela Moravac i okoline. Za razliku od svedočenja koje je tokom ranijeg dela saslušanja iznelo 13 svedoka, a koje je bilo uglavnom o tome gde su se nalazili u vreme ubistva Džonićevi sinovi Milan i Stefan, odnosno meštani Moravca Konstantin i Kostadin Milošević, poznati kao Jojkini, koji su osumnjičeni za svirepi zločin, juče su, saznaje „Politika”, dvojica od trojice saslušanih svedoka, Džonića doveli u direktnu vezu sa zločinom.
Prema našim nezvaničnim saznanjima, jer zvaničnih saopštenja VJT Niš o toku istrage nema, juče je trebalo da daju iskaz dvojica meštana Moravca, koja su posle hapšenja Džonića ukazala policiji na ovog penzionisanog vatrogasca kao mogućeg izvršioca zločina. Jednom od njih dva dana posle ubistva porodice Đokić, Džonić je vratio dug od 8.000 evra, a drugi, po zanimanju metalostrugar, napravio je prigušivač za pištolj marke „bereta” kojim je izvršen zločin. Komšiji, od kojeg je Džonić dobio pozajmicu od 8.000 evra bilo je sumnjivo da dužnik iznenada ima novac i vraća dug, i prijavio ga je policiji, ali će njegovo svedočenje ipak biti sledeće sedmice.
Veoma važnu, možda i ključnu ulogu o otkrivanju izvršioca nezapamćenog ubistva u aleksinačkom Pomoravlju i Srbiji, imao je i vlasnik metalostrugarske radnje u Moravcu. Goran Džonić je tokom avgusta ove godine i oko mesec i po dana pre zločina, kod ovog majstora došao sa zahtevom da mu napravi prigušivač za pištolj. Džonić je rekao metalostrugaru da treba da mu izradi specijalan deo za jednu od poljoprivrednih mašina, što je ovaj uradio prema nacrtu, ali se majstor nekoliko dana po saznanju za trostruko ubistvo setio da je osumnjičeni bio kod njega i policiji je ispričao sve detalje o izradi prigušivača čime je doprineo razrešenju u tom trenutku nerasvetljenog trostrukog ubistva.
Juče je osim majstora metalostrugara iskaz dao i svedok koji je na dan uoči zločina svojim automobilom povezao Gorana Džonića od mosta na Južnoj Moravi, kod Tešice, do porodične kuće ubice u Moravcu. Dok su se vozili Džonić je poznaniku iz sela ispričao da je stopirao na putu jer mu se pokvario motocikl. A, kako je već poznato, istim motociklom Goran Džonić se posle ubistva vratio svojoj kući. Očigledno ga je tokom dana sakrio blizu mesta gde je u noći između 26. i 26. septembra usmrtio, a onda i spalio svog brata od tetke Gorana, snahu Gordanu i bratanicu Lidiju Đokić. Takođe je juče saslušan i ribolovac, koji je sutradan posle zločina, u ponedeljak 27. septembra bio na Južnoj Moravi sa ubicom. On je, saznaje „Politika”, izjavio da se Goran Džonić potpuno normalno ponašao tokom ribolova.
Najzanimljivije iz dosadašnje istrage o trostrukom ubistvu kod Aleksinca je da Goran Džonoć nije prepoznao većinu od saslušanih i uhapšenih, koje je inače prijavio kao saučesnike u izvršenju zločina. Obojica njegovih sinova, Milan i Stefan, koje je njihov otac prijavio da su učestvovali u trostrukom ubistvu i koji su uhapšeni i nalaze se u pritvoru, kako su prethodnih dana posvedočile njihove kolege sa kojima rade u Vojsci Srbije, odnosno i Sektoru za vanredne situacije Policijske uprave MUP Srbije u Nišu, u noći kada je izvršen zločin bili su na svojim radnim mestima i imaju alibi.
Saslušanje preostalih svedoka biće nastavljeno naredne sedmice.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.