Vozač kamiona dobio 110 godina zatvora zbog stravične nesreće, u suzama slušao presudu
Vozač kamiona koji je prouzrokovao stravičnu nesreću pre dve godine na autoputu u blizini Lejkvuda u SAD-u, u kojoj je živote izgubilo četvoro ljudi, u ponedeljak je napokon saznao kaznu. Rogel Agilera-Mederos osuđen je na 110 godina zatvora, a presudu je dočekao u suzama, pišu britanski mediji.
„Nisam imao izbora, ruke su mi vezane. Po zakonima države Kolorado morao sam da ga osudim za 27 kaznenih dela, a kod nas te kazne moraju da se služe uzastopno”, naglasio je sudija A. Brus Džons.
Agilera-Mederos je u trenutku fatalne nesreće, koja se dogodila 2019. godine, radio za kompaniju iz Hjustona. Prevozio je drva, a tužitelji su utvrdili da je tog dana vozio brzinom od gotovo 140 kilometara na sat. U vožnji on se sudario da kolonom automobila, uključujući i četiri kamiona, nakon čega je došlo do stravične eksplozije i požara u kojoj su izgubljena četiri života.
„To je bio pokolj. Jedna od najgorih saobraćajnih nesreća koju smo ikad imali”, kazao je predstavnik policije Lejkvud odmah posle nesreće.
Osim četvoro ljudi koji su poginuli u nesreći u bolnici je sa teškim povredama završilo još šestoro osoba.
Iako se Agilera-Mederos na sudu branio da su mu otkazale kočnice, tužioci su smatrali da je mogao bolje da reaguje i spreči nesreću.
„Mogao je da skrene u traku za kamione i tako izbegne nesreću. Jednostavno je doneo previše pogrešnih odluka”, insistirali su tužioci. Branitelj Agilera-Mederosa je naveo da njegov klijent nije znao da su mu otkazale kočnice, kao i da nije bio u mogućnosti da zaustaviti vozilo.
„Bila je to serija nemarnih odluka, ali on nije imao nameru da ikoga povredi”, rekao je branioc.
Pre izricanja presude Agilera-Mederos je molio sudiju da bude popustljiv prema njemu, a onda je briznuo u plač.
„Bila je to strašna nesreća. Preuzimam odgovornost, ali to je bila nesreća. Nikad u životu nisam nikoga povredio, niti sam to nameravao. Isus to zna, on poznaje moje srce. Ja nisam kriminalac, a ni ubica. Učinio sam sve što sam mogao... I sebe sam ugrozio kako ne bih naštetio drugima”, kroz suze je govorio Agilera-Mederos dodajući da mu je žao poginulih i povređenih.
Подели ову вест






Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.