„Slikarska duša istoka” bez Rusa i Ukrajinaca
Zlatibor – Tokom ove sedmice slikari iz Srbije, Crne Gore i Nemačke stvaraju u galeriji Kulturnog centra Zlatibor u okviru tradicionalnog međunarodnog art-simpozijuma „Slikarska duša istoka”, na kome prvi put (zbog aktuelne situacije) nema umetnika iz Rusije i Ukrajine. Skup organizuje osnivač Đorđe Vukadinović, podršku daju opština Čajetina, TO Zlatibor i meštanin Rade Filipović.
Nadahnuća za svoja umetnička dela učesnici nalaze u predelima Zlatibora, planinu upoznaju u organizovanim izletima. Pojedini su već učestvovali na ovom art-simpozijumu.
– Ovde sam drugi put i ambijent je veoma lep: planina, čist vazduh, ponegde ima i snega. Stvaramo, a okupili su se školovani umetnici koji svojim radom daju odgovarajući kvalitet simpozijumu. Za nas koji smo već učestvovali ovo je prilika da na Zlatiboru vidimo nešto novo, za one koji su prvi put ovde da upoznaju što više – izjavila je lokalnim medijima umetnica Ivana Živić iz Beograda.
Osnivač simpozijuma Đorđe Vukadinović kaže da je Zlatibor lepotica Srbije, a da su umetnici prezadovoljni okruženjem u kome stvaraju umetnička dela i smeštajem. Slike nastale ovih dana u ambijentu galerije biće izložene za publiku na zatvaranju art-simpozijuma 26. marta.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.