Kremlj: Rusija će ostvariti sve ciljeve vojne operacije u Ukrajini
MOSKVA - Rusija će ostvariti sve ciljeve svoje specijalne vojne operacije u Ukrajini i nada se da će Moskva i Kijev na kraju moći da potpišu neku vrstu mirovnog sporazuma, saopštio je danas Kremlj, javio je Inferfaks.
Rusija je pokrenula 24. februara specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini sa ciljem, kako navodi Moskva, denacifikacije i demilitarizacije Ukrajine.
Nekoliko ruskih raketa pogodilo je crnomorsku luku Nikolajev, izjavio je danas pomoćnik ministarstva unutrašnjih poslova Ukrajine Anton Geraščenko.
Geraščenko je u objavi na društvenim mrežama naveo da su lokalne vlasti prijavile napad, javlja agencija Rojters, a prenosi Tanjug.
Serija eksplozija potresla je jutros lučki grad Odesu na jugu Ukrajine, a iznad nekih delova grada mogao je da se vide gust dim.
Portparol ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, Sergej Nikiforov, ponovio je danas da su ruske trupe napustile Kijevsku oblast i rekao da Moskva povlači svoje snage u Belorusiju, kao i da se sprema za ponovnu ofanzivu na istočnu Ukrajinu.
"Oni se povlače sa severa. Koncentrišu svoje napore da udare na istok, da opkole našu vojsku u Donbasu," rekao je portparol Nikiforov za Bi-Bi-Si.
Ranije danas je Nikiforov izjavio da su vlasti u Ukrajini pronašle ono što "upravo liči na ratne zločine", uključujući tela pogubljenih civila i masovne grobnice, nakon povlačenja Rusa iz područja gde su se odvijale borbe.
Подели ову вест








Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.