Ponedeljak, 27.06.2022. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Zvezda pobedila Partizan u finalu Kupa i osvojila duplu krunu

(Фото В. Марковић)

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras na svom terenu u finalu pobedili Partizan sa 2:1.

Golove za crveno-bele postigao je Aleksandar Katai u 26. i 73. minutu. Jedini gol za Partizan postigao je Slobodan Urošević u 62. minutu.

Prvi udarac na meču uputio je gostujući tim u šestom minutu. Urošević je došao do lopte na sredini terena, a potom je asistirao ka Lazaru Markoviću, koji iz kaznenog prostora šutira preko gola.

Marković je na isteku 21. minuta ušao u šesnaesterac i iskosa je pogodio spoljni deo mreže, prenosi Beta.

Crveno-beli su pet minuta kasnije došli do vođstva, nakon prve prave prilike na meču. Precizan udarac sa ivice šesnaesterca je uputio Katai.

U 36. minutu Partizan je imao najozbiljniju šansu u prvom delu. Iz peterca je šutirao Aleksandar Miljković, a odbranu je upisao golman Zvezde Milan Borjan.

Dva minuta kasnije priliku za drugi gol imao je Katai nakon kornera. Njegov udarac glavom odbranio je čuvar mreže crno-belih Nemanja Stevanović.

Rezultat se nije promenio ni u 41. minutu, kada je u kaznenom prostoru domaćeg tima po zemlji šutirao Kvinsi Menig.

Nastavak igre nije doneo mnogo uzbuđenja, sve do 62. minuta kada su do izjednačenja došli crno-beli. Loptu je u šesnaesterac Zvezde poslao Aleksandar Lutovac, a u strelce se posle volej udarca upisao Urošević.

Od tog momenta oba tima su krenula sa napadima, a Zvezda je do novog vođstva došla posle kontre u 73. minutu.

Katai je solo akciju završio tako što je prošao golmana Partizana i nakon toga poslao loptu u mrežu.

Promene rezultata do kraja duela nije bilo.

Zvezdi je ovo 26. titula u nacionalnom Kupu, a ujedno su došli do druge uzastopne „duple krune”, pošto su u nedelju osvojili titulu u Super ligi Srbije.