Ponedeljak, 26.09.2022. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
ČETVRTO KOLO PRVENSTVA DRŽAVE U FUDBALU

Golgetersko veče šampiona

Zvezda je igrom a i rezultatom protiv Surduličana napravila odličnu pozivnicu za sredu, kada u duelu sa Pjunikom, zvanično otvara novo međunarodno poglavlje: Crvena zvezda – Radnik 6:0 (1:0). – Pavkov nastavio golgetersku seriju, strašni Kangva i Bukari
Отворио серију: Мирко Иванић (Фото В. Марковић)

Izgleda da je Crvena zvezda rešila da ove sezone napravi još jedan veliki korak na domaćoj sceni i da onda u velikom stilu zakorači ka svojim novim sportskim i obavezujućim zadacima u Evropi. Večeras  je pred prvakom pao Radnik. Surduličani su se našli na kolenima u drugom poluvremenu kada je proradio Zvezdin napad. Jednostavno, gosti, koji su i pre meča bili prežaljeni, nisu mogli ni više a ni bolje, dok je domaćin pokazao da spremno dočekuje početak nove međunarodne sezone. U igri prvaka bilo je i golova, lepih akcija i želje, pa je već sada na početku Zvezdin tim opasno odmakao najbližim rivalima, posebno komšojama sa dtuge strane Topčiderskog brda.

Domaćin je rano načeo mrežu svog rivala, igrao se 12. minut kada je posle divne akcije Mirko Ivanić pogodio mrežu. Postojala je mala neodumica da li je gol postignut na regularan način ali je VAR tehniologija otklonila svaku sumnju. Lepu i uspešnu akciju je najpre započeo Rodić, lopta je došla do Pešića koji nekako uspeva petom da vrati loptu do Ivanića koji iz prve šutira snažno u gol nemoćnog Ranđelovića: Crvena zvezda – Radnik 1:0!

Posle četvrt časa igre gosti su polako počeli da se oslobađaju velikog prtiska, pa su krenuli nešto odlučnije i hrabrije. Plod takve fudbalske ideje doneo im je nešto bolju igru, pa su u dva navrata gosti opasno zapretiili Milanu Borjanu. Ipak, novu priliku da poveća vođstvo domaćin je imao u 44. minutu kada je nakon dobrog šuta Kataia lopta pogodila prečku, dok je u nastavku akcije Kangva takođe uz samo malo više sreće mogao da matira golmana Radnika.

U nastavku meča Zvezda je deklasirala svog rivala. Zvezda je u drugom poluvremenu pojačala tempo, a samo što je ušao koji minut Pavkov je imao priliku da postigne gol.

Ali, izvanrdeni Kangva je u 64. minutu nakon odlične igre napravio mali šou pred šesnaestercem gostujućeg tima, a onda kada se oslobodio Oreščanina sjajno je šutirao sa preko 20 metara, jednsotavno golman gostiju nije mogao ništa: Crvena zvezda – Radnik 2:0!

Ipak, Katai se na kraju posle dotas muke i uloženog truda upisao u listu strelaca. Opet je Kangva iz velike daljine šutirao ka golu rivala, na tom putu lopta je pogodila nesrećnog Stojanovića, pomalo prevarila golmana da bi na kraju Katai pratio čitavu akciju i bez većih problema postigao toliko željeni i očekivani pogodak: Crvena zvezda – Radnik 3:0!

Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim, pa je koji minut kasnije nakon sjajne asistencije Ivanića Milan Pavkov novim pogotkom nastavio golgeterski niz u Zvezdinom dresu: Crvena zvezda – Radnik 4:0! U 82. Minutu Hodžić je nespretno zakačio Mustafu a sudija je pokazao na belu tačku. Bila je to prilika da se i Kanga upiše u listu strelaca: Crvena zvezda – Rdanik 5:0!

Na kraju, tačku je stavio Bukari, taj momak je čini se pravo otkrovenje Mitra Mrkele. Brz, lucidan i veoma jednostavan. Kada on krene ka golu teško ga je zaustaviti a to su na kraju osetili i Surduličani, kojima je Zvezda vratila sve prošlogodišnje muke, koje su je zadesile sa ovim timom...

Stadion: „Rajko Mitić“. Sudija: Marko Delibašić. Strelci: Ivanić 12, Kangva 64, Katai 71, Kanga 83. (iz jedanaesterca), Bukari 86. minut . Gledalaca: 12.023. - Žuti kartoni: Mitrović (Crvena zvezda),  Ignjatović (Radnik)

Crvena zvezda: Borjan 7, Gobeljić 6 (od 70. Stanković -), Milunović 7, Dragović 7, Rodić 7, Kangva 8 (od 78. Mustafa -), Kanga 7,5, Ivanić 7,5, Mitrović 7 (od 70. Bukari 7), Katai 7,5 (od 78. Sanogo -), Pešić 6 (od 61. Pavkov 7).

Radnik: Ranđelović 5, Babić 6 (od 72. Nedeljković -), Bogdanović 6 (od 61. Milić 5), Bogdanovski 6 (od 71. Lukić 5), Hodžić 6, Ignjatović ( od 78. Klimako 5), Jokić 6, Medić 6 (od 61. Milovanović 5), Orešanin 6, Spasić 6, Stojanović 6.

Nestanak struje pomerio utakmicu za 15 minuta

Pola časa pre početka prvenstvene utakmice 4. Kola šampionata na našem najvećem stadionu došlo je do malog kvara na trafostanici. Srećom, kratki spoj i nestanak struje nije trajao puno, ali je utakmica kasnila nekih petnaestak minuta. Nešto slično dogodilo se i sinoć na „Čairu“ u sudaru Radničkog i Gzire sa Malte. Posle toga više nije bilo nikakvih problema.