Utorak, 29.11.2022. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Liga nacija: Spektakl na "Vembliju", Italija pobedila Mađarsku, Finska Crnu Goru…

EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT

Uzbudljivo fudbalsko veče širom Evrope u takmičenju po grupama u Ligi nacija.

Fudbaleri Engleske i Nemačke odigrali su spektakularan meč i remizirali na Vembliju (3:3).

U susretu bez rezultatskog značaja u okviru grupe 3 A Lige nacija, veliki rivali podelili su bodove. "Gordi Albion" ostao je poslednji u grupi sa tri boda, dok su "panceri" zadržali treće mesto sa sedam poena.

Englezi su gubili 0:2, ali su u razmaku od samo 11 minuta preokrenuli rezultat u svoju koristi. Ipak, gostima je bod doneo Kai Haverc. Nakon mirnih, uvodnih dvadesetak minuta, prvu šansu na meču imao je Sterling, ali je njegov udarac zaustavio Ter Štegen.

Nemci su u 30. minutu tražili penal, kada je Tilo Kerer pao u protivničkom kaznenom prostoru, a najbolju priliku su imali u nadoknadi prvog dela igre, kada je Džošua Kimih šutirao sa distance pored gola.

Ako prvo poluvreme nije bilo sadržajno, drugo je bilo čista suprotnost tome.

Delovalo je da će Nemci produžiti agoniju Engleza, međutim, domaći su uspeli da izbegnu poraz.

Prvi gol na susretu pao je u 52. minutu iz penala, koji je realizovao Ilkan Gindoan. Jedanaesterac je načinio Megvajer, srušivši Musijalu.

Italija preko Mađarske prošla "grupu smrti"

Fudbaleri Italije savladali su kao gosti Mađarsku u Budimpešti (2:0), u poslednjem kolu grupe 3 A Lige nacija.

Italijani su se pridružili Hrvatskoj i Holandiji, a poslednji učesnik finalnog turnira biće Portugal ili Španija.

Strelci na Puškaš areni bili su Đakomo Raspadori u 27, odnosno Federiko Dimarko u 52. minutu.

Izabranici Roberta Mančinija su odigrali jednu zrelu partiju, iskoristili najveće šanse i uz odlične odbrane Đanluiđija Donarume došli do velikog trijumfa.

Grupnu fazu su završili sa 11 bodova, jednim više od Mađarske, koja je bila nadomak čuda. Nemci su treći sa šest, dok je Engleska poslednja sa pet osvojenih bodova.

Kao što se i očekivalo, Italija je od samog starta imala kontrolu lopte, dok su se domaći opredelili za defanzivan stil igre.

Crna Gora – Finska 0:2

Finska je u Podgorici savladala Crnu Goru 2:0. “Sokoli” su ostali sa igračem manje u 16. minutu zbog dva žuta kartona Tomaševića, “žrtva” taktike bio je Jovetić. Zatim, povrijedili su se Radunović i Hakšabanović, a Finci preuzeli kontrolu i u drugom poluvremenu riješili meč…

Pokušavala je Crna Gora u nastavku, šanse su imali Đurđević, Camaj, Balić, ali nije došao ni utješni pogodak.

Na kraju, sedam bodova i treće mjesto za “sokole” – prvu poziciju u grupi “B3 osvojila je Bosna i Hercegovina, drugu Finska, a poslednju Rumunija koja se seli u Ligu “C”.

U okviru C divizije Lige nacija, grupe 4, Gruzija je potvrdila svoj plasman u viši rang pobedom nad Gibraltarom u gostima rezultatom 2:1 (1:0).

U meču bez rezultatskog značaja, Bugarska je na stadionu "Toše Proeski" u Skoplju savladala Severnu Makedoniju minimalnim rezultatom – 1:0 (0:0).

Bosna i Hercegovina, koja je ranije izborila plasman u A diviziju, poražena je u Rumuniji 4:1.