Utorak, 29.11.2022. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Crvena zvezda porazom od Efesa startovala u Evroligi

(Фото Танјуг)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u gostima od Efesa sa 72:59 (14:17, 20:18, 16:21, 16:9), u meču prvog kola Evrolige.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Bendžamin Bentil sa 13 i Džejlen Adams i Nikola Ivanović sa po devet poena. Hasan Martin je postigao osam, a Stefan Lazarević šest poena.

Efes su do pobede predvodili Vil Klajburn sa 19 poena i srpski reprezentativac Vasilije Micić sa 16 poena i šest asistencija.

Zvezda je poenima Adamsa stigla do pet poena prednosti na startu meča. Efes je do prvih poena stigao u četvrtom minutu prve deonice preko Ante Žižića.

Do prvog TV tajm-auta Efes je sa pet vezanih poena Klajburna uspeo da uhvati rezultatski priključak, i ne dozvoli Zvezdi da stigne do ubedljivije prednosti na početku utakmice, prenela je Beta.

Efes je do prvog vođstva na meču stigao u devetom minutu košem Mbajea 15:14. Do kraja prve četvrtine Bobua je bio precizan i prva četvrtina je završena rezultatom 17:14 za Efes.

Zvezda je bolje ušla i u drugu četvrtinu i „trojkom” Lazarevića i zakucavanjem Petruševa stigla do nove prednosti 19:17.

Novim poenima Klajburna Efes je stigao do izjednačenja 21:21, a trener Zvezde Vladimir Jovanović je zatražio tajm-aut.

Posle tajm-auta sve do kraja poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu, i na veliki odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Efesa 35:34.

Zvezda je prvenstveno dobrom igrom u odbrani uspela da ostane konkurentna i pruži jak otpor aktuelnom prvaku Evrope.

Najbolji kod Zvezde u prvom delu bili su Bendžamin Bentil sa osam i Džejlen Adams sa sedam poena. Kod Efesa su se izdvojili Vil Klajburn sa 11 i Rodrigo Bobua sa sedam poena.

U uvodnim minutima drugog dela nastavila se rezultatska „klackalica” i ekipe su se smenjivale u vođstvu.

Efes je od drugog minuta treće deonice zaigrao bolje, i iskoristio je loš Zvezdin period u fazi napada i na tri minuta do kraja treće deonice stigao do maksimalnih plus osam poena prednosti 51:43.

U osmom minutu treće četvrtine dogodila se jedna nesvakidašnja situacija, kada je deo plafona pao na teren, srećom niko nije povređen i meč je brzo nastavljen.

Domaći tim je sigurnom igrao uspeo da sačuva prednost, i na poslednji odmor se otišlo sa šest poena prednosti za Efes 56:50.

Danston je na sedam minuta do kraja iskoristio grešku Lazića, postigao lake poene, i doneo Efesu prvu dvocifrenu prednost na meču 63:52.

Do kraja meča, iskusna ekipa Efesa je sačuvala prednost, i mirno privela utakmicu kraju 72:69.

U sledećem kolu Zvezda će dočekati Panatinaikos, dok će Efes gostovati Monaku.