Petak, 27.01.2023. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Katai i Kangva doneli pobedu Zvezdi protiv Čukaričkog

(Фото Танјуг/В.С.)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima ekipu Čukaričkog 2:0 u zaostalom meču sedmog kola Superlige Srbije.

Golove za „crveno-bele” postigli su Aleksandar Katai u 37. i Kings Kangva u 84. minutu.

Crvena zvezda na prvom mestu na tabeli ima 50 bodova, što je 10 više u odnosu na Partizan, koji je ranije danas na svom terenu poražen od Spartaka 1:0. Čukarički je četvrti na tabeli domaćeg prvenstva sa 32 boda.

Crvena zvezda je ušla angažovano u meč, a već u drugom minutu gosti su imali šansu preko Stefana Mitrovića. Aleksandar Pešić je imao priliku u devetom minutu, ali je Bogdan Kovačević sprečio napadača Zvezde da dođe do gola. Pešić se tom prilikom povredio zbog čega je morao da bude zamenjen. Crvena zvezda je nastavila sa napadima, a Aleksandar Katai je u 30. minutu pogodio prečku. Gosti su poveli u 37. minutu pogotkom Kataija posle centaršuta Gejlora Kange. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Fudbaleri Čukaričkog su bolje otvorili drugo poluvreme, potom je Crvena zvezda preuzela inicijativu, ali nije bilo pravih šansi na obe strane. Konačan rezultat postavljen je u 84. minutu, a u strelce se upisao Kangva.

Fudbaleri Crvene zvezde će u nedelju gostovati Radniku u Surdulici u meču 19. kola Superlige Srbije, dok će Čukarički na svom terenu dočekati novosadsku Mladost.