Srbija kao mala zemlja uspela tokom pandemije da unapredi zdravstveni sistem
Srbija je kao mala zemlja uspela da odgovori na pandemiju korona virusa i da tokom krize unapredi zdravstveni sistem.
„Zahvaljujući viziji državnog rukovodstva, pa i finansijskim sredstvima, uspeli smo da dobijemo ono što nam treba - velike projekte infrastrukture”, rekao je Mirsad Đerlek, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja na otvaranju konferencije „Nacija mora biti zdrava” u Domu Narodne Skupštine, prenosi Beta.
On je istakao da je potrebno početi reformu primarne zdravstvene zaštite i uticati na svest ljudi da više vode računa o svom zdravlju.
„Mnogi su prognozirali će se naš sistem urušiti posle tri meseca kovida-19, ali uspeli smo uz pomoć države ne samo da očuvamo zdravstveni sistem već i da ga unapredimo”, kazao je Đerlek.
Predsednik skupštinskog odbora za porodicu i zdravlje Darko Laketić kazao je da je važna pravovremena reforma zdravstvenog sistema, jer se tokom pandemije moglo videti da je većina zdravenih sistema bila nedorasla toj krizi.
„Mislim da nam predstoji mnogo rada, mnogo predanosti, mnogo ulaganja u znanje i strpljenja”, rekao je.
Подели ову вест




Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.