Nedelja, 29.01.2023. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Srbija ubedljiva u poslednjoj proveri pred Mundijal

(EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Reprezentacija Srbije pobedila je večeras Bahrein rezultatom 1:5 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred Mundijal. Dušan Tadić postigao je dva gola, a u strelce su se upisali i Dušan Vlahović, Filip Đuričić i Luka Jović.

Selektor Dragan Stojković Piksi odlučio se za formaciju 3-4-2-1.

Na golu je bio Vanja Milinković-Savić, a poslednju liniju odbrane činili su Strahinja Pavlović, Nikola Milenković i Stefan Mitrović.

U veznom redu su igrali Filip Mladenović, Nemanja Gudelj, Ivan Ilić i Andrija Živković. Ispred njih su kapiten Dušan Tadić i Sergej Milinković-Savić, a za najisturenijeg igrača Piksi je odabrao Luku Jovića.

Srbija je u 8. minutu povela golom Dušana Tadića iz slobodnog udarca.

Naša reprezentacija nije dugo sačuvala prednost. Stefan Mitrović je napravio faul u kaznenom prostoru samo nekoliko minuta kasnije, te je domaćinu dosuđen jedanaesterac. Sa bele tačke precizan je bio Hilal u 15. minutu.

Orlovi su u 45. minutu imali odličnu šansu, kada je sa levog beka centrirao Filip Mladenović ka drugoj stativi gde se nalazio Luka Jović, ali srpski napadač nije bio precizan.

Prvo poluvreme je završeno izjednačenim rezultatom. Na startu drugog poluvremena, selektor Stojković napravio je dve izmene: Dušan Vlahović je u igru ušao umesto Andrije Živkovića, a Darko Lazović smenio je Stefana Mitrovića.

Orlovi su vrlo napadački započeli drugu polovinu utakmice. Srbija je povratila prednost u 50. minutu sjajnim golom Tadića, a samo minut kasnije Dušan Vlahović je povećao prednost.

Dvostrukog strelca Srbije Dušana Tadića Piksi je u 60. minutu poslao na zaslužen odmor, a umesto njega je u igru ušao Filip Đuričić. Istovremeno, Marko Grujić zamenio je Milinkovića-Savića.

Vlahović je u 64. minutu imao odličnu šansu za gol, nakon centaršuta Darka Lazovića, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Veliku šansu je imao Bahrein u 72. minutu, ali Benadi je šutirao visoko iznad gola.

Čini se da četvrti gol Orlova visi u vazduhu. U 77. minutu Srbija je za 30 sekundi stvorila tri sjajne prilike. Prvo je Mladenović gađao preko gola, potom je nakon prekida prečku pogodio Luka Jović, a zatim je pokušao i Grujić.

Naposletku Filip Đuričić postiže četvrti pogodak za Srbiju u 87. minutu, uz asistenciju Grujića.

Srbija i nakon četiri postignuta gola ne staje! I Jović se upisao u strelce dva minuta kasnije.

Kraj utakmice Bahrein - Srbija 1:5.