Gazeta sastavila tim Jugoslavije koji bi se borio za titulu prvaka sveta u Kataru
Gazeta delo sport je povodom Svetskog prvenstva sastavila, kako piše, „hipotetičku reprezentaciju Jugoslavije koja bi sa punim pravom jurišala na titulu prvaka u Kataru”.
U prvoj postavi su se našla i tri fudbalera koja je naš selektor Dragan Stojković poveo na Mundijal, a ovako je Gazeta predstavila startnih 11 igrača.
Jan Oblak (Slovenija) – Gol bi bio u dobrim rukama. Golman Atletika je jedan od najboljih na svetu, ali i pored toga Slovenija nije uspela da se plasira na Svetsko prvenstvo.
Borna Sosa (Hrvatska) – Štutgartov bek je već neko vreme želja Intera, a predstavnike italijanskog kluba su očarale njegove ofanzivne vrline. Ove sezone je već ostvario osam asistencija, a istakao se i u reprezentaciji Hrvatske.
Nikola Milenković (Srbija) – Polivalentni štoper Fiorentine biće jedna od glavnih zvezda Srbije na takmičenju na kom se očekuje da srpska reprezentacija bude jedno od otkrića. Upozorenje: ovaj odbrambeni igrač je opasan i pred suparničkim golom, a u poslednje tri utakmice Serije A je postigao dva gola.
Amir Rahmani (tzv. Kosovo) – Štoper iz južne srpske pokrajine se dokazao najpre u Veroni, a onda i u Napoliju, kako u italijanskom tako i u evropskim takmičenjima. Nastup na Mundijalu bi bio šlag na torti njegove karijere, prenosi Indeks.
Sead Kolašinac (Bosna i Hercegovina) – Kvalitetom i iskustvom bek Marseja može da bude koristan i na poziciji štopera. On bi mogao biti starter u timu Jugoslavije i tako se izboriti za ono što mu je sa BiH promaklo – da zaigra na Svetskom prvenstvu.
Luka Modrić (Hrvatska) – Osvajač Zlatne lopte, pet titula prvaka Lige šampiona i finalista prošlog Mundijala. Modrić bi bio prvotimac u bilo kojoj reprezentaciji, a u jugoslovenskoj bi bio vođa.
Marcelo Brozović (Hrvatska) – Interov vezni igrač je Robin sunarodniku Betmenu (Modrić) na sredini terena.
Sergej Milinković-Savić (Srbija) – Fudbaler mora biti izuzetno kvalitetan da bi igrao uz Modrića i Brozovića, a igrač Lacija ne da je takav, nego bi konkurisao za priznanje za najboljeg igrača šampionata.
Benjamin Šeško (Slovenija) – Tinejdžer iz Salcburga je golom protiv Švedske u Ligi nacija pokazao da je „eksplodirao”. Visok je 195 centimetara, ali je i sjajan sa nogama. U paru sa Vlahovićem činio bi čuda na terenu.
Dušan Vlahović (Srbija) – Njegova strast za pobedama osvojila je sve u Juventusu. Njegov liderski potencijal bi u ovom timu ujedinio različite narode prema ostvarenju zajedničkog cilja.
Ivan Perišić (Hrvatska) – Ako jedan igrač na svetu pravi razliku, onda je to Totenhemovo krilo. Briljirao je na Mundijalu u Rusiji sa tri gola i asistencijom pa mu učešće na šampionatima sveta ne predstavlja bauk.
Rezerve: Vanja Milinković-Savić (Srbija), Stojanović (Slovenija), Lovren (Hrvatska), Pavlović (Srbija), Bijol (Slovenija), Dedić (BiH), Kovačić (Hrvatska), Pjanić (BiH), Kostić (Srbija), Zajc (Slovenija), Pašalić (Hrvatska), Lukić (Srbija), Mitrović (Srbija), Oršić (Hrvatska), Džeko (BiH), Tadić (Srbija), Jović (Srbija).
Подели ову вест


Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.