Revolt kineskih radnika koji traže obećani bonus
ŠANGAJ – Na jednoj kineskoj video platformi danas su postavljeni snimci na kojima se vidi kako grupa muškaraca sa palicama razbija nadzorne kamere i prozore u ogromnom radničkom kampusu u vlasništvu kompanije Fokon, dobavljača kompanije Epl u kineskom gradu Džengdžou.
Stotine radnika su protestovale u kampusu u kojem se nalazi najveća svetska fabrika ajfona uzvikujući „dajte nam našu platu”, prenosi Rojters.
Slike, koje Rojters nije mogao odmah da proveri, nastale su nakon višenedeljnih previranja u kojima su mnogi zaposleni napustili fabriku zbog kovid restrikcija i kontrola. Mnogi bivši radnici ove kompanije potvrdili su da je u kampusu bilo nestašice hrane dok su sprovođena stroga pravila karantina, pa je Fokon, da bi zadržao stare ili namamio nove radnike obećavao podsticaje i bonuse.
Više ljudi je izjavilo da protestuju jer su ove nedelje obavešteni da će dobiti svoje bonuse kasnije nego što je prvobitno obećano, perenosi Tanjug.
Подели ову вест


Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.