Podneti zahteve za ozakonjenje nelegalnih visećih mostova
Pošto većina visećih mostova u Srbiji nema građevinske dozvole ili se ne zna ko je vlasnik, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaj i infrastrukture je dalo instrukcije kako da se što pre otklone nepravilnosti. Potrebno je da vlasnici visećih mostova u javnoj svojini utvrde stanje i prijave, a potom će nadležne inspekcije doneti rešenja iz svojih nadležnosti.Za sve viseće mostove za koje ne postoje građevinske dozvole treba podneti zahteve za ozakonjenje. Rok za ozakonjenje je 15 dana i to mora da se reši po hitnom postupku, instrukcija je Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, koju je danas potpisao ministar Goran Vesić potpisao.
Vlasnici oštećenih mostova u roku od 15 dana treba da podnesu zahtev za rekonstrukciju. Za mostove za koje se ne zna čiji su smatraće se da su u vlasništvu lokalne samouprave.
Od 145 lokalnih samouprava 19 nije dostavilo nikakve informacije o visećim mostovima na svojoj teritoriji. Na osnovu podataka dostavljenih resornom ministarstvu ustanovljeno je da na području 126 lokalnih samouprava postoji 66 mostova.Od toga je 11 u dobrom stanju, 46 je za obnovu, a devet za rušenje.
Подели ову вест

Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.