Sreda, 09.07.2025. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Iranski ministar ponovio da će Teheran odgovoriti na ubistvo lidera Hamasa

(Pixabay)

Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči ponovio je da će njegova zemlja odgovoriti na ubistvo političkog lidera militantne grupe Hamas Ismaila Hanijea prošlog meseca u Teheranu.

 "Reakcija Irana na izraelski teroristički napad u Teheranu je konačna i biće odmerena i dobro proračunata. Ne plašimo se eskalacije, ali je ne tražimo - za razliku od Izraela", napisao je Aragči na mreži X, a prenosi Al džazira.

Aragči je naveo da je to rekao u telefonskom razgovoru sa italijanskim ministrom spoljnih poslova Antoniom Tajanijem.

Hanije je ubijen krajem jula u Teheranu, a Iran je za njegovu smrt okrivio Izrael i obećao odmazdu, prenosi Tanjug.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт politika.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта politika.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.